نماینده پارلمان اروپا: سالوینی از پوتین پول گرفته تا اروپا را نابود کند

نماینده پارلمان اروپا: سالوینی از پوتین پول گرفته تا اروپا را نابود کند
Copyright  REUTERS/Alessandro Garofalo
نگارش از Euronews

خی ورهوفستات، رهبر اتحاد لیبرال-دموکرات‌ها برای گروه اروپا و عضو بلژیکی پارلمان اروپا با انتشار یک ویدئو در صفحه توئیتر خود ماتئو سالوینی، وزیر کشور و معاون اول نخست‌وزیر ایتالیا را به یک چالش سیاسی دعوت کرد.

گی ورهوفشتات، رهبر اتحاد لیبرال-دموکرات‌ها برای گروه اروپا و عضو بلژیکی پارلمان اتحادیه اروپا، روز دوشنبه ماتئو سالوینی، وزیر کشور و معاون اول نخست‌وزیر ایتالیا را به مناظره و چالش سیاسی دعوت کرد. آقای ورهوفشتات وزیر کشور ایتالیا را متهم کرد که «از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه برای نابود کردن اروپا پول گرفته است.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

او با انتشار یک ویدئو در صفحه توئیتر خود خطاب به آقای سالوینی چنین گفت: «شما و دوستان راست افراطیتان مارین لوپن (رهبر حزب اتحاد ملی فرانسه)، نایجل فراژ (پرچمدار برکسیت)، هاینتس-کریستیان اشتراخه (رهبر حزب آزادی اتریش) و ویکتور اوربان (نخست وزیر راست گرای افراطی مجارستان) به طور مرتب از آقای پوتین برای نابودی برنامه‌ریزی شده اتحادیه اروپا پول دریافت کرده‌اید.»

وی در ادامه افزود: «من شما را به یک چالش رو در رو دعوت می‌کنم چرا که این حق مردم است که بدانند چه برنامه شیطانی‌ در ذهن دارید. به من بگویید در کجا می‌خواهید این بحث را انجام دهید، در بروکسل یا ایتالیا. من در آنجا خواهم بود.»

انتخابات پارلمان اروپا هفته جاری برگزار خواهد شد. آقای سالوینی به همراه دیگر ملی‌گرایان افراطی و احزاب عوام‌گرای یازده کشور اروپایی در این انتخابات با دیگر نامزدها رقابت خواهند کرد.

انتظار می‌رود که احزاب راست افراطی نتایج خوبی در این انتخابات کسب کنند، امری که به نگرانی‌ها در امور حقوق بشری در اروپا دامن زده است.

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط