Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نماینده پارلمان اروپا: سالوینی از پوتین پول گرفته تا اروپا را نابود کند

نماینده پارلمان اروپا: سالوینی از پوتین پول گرفته تا اروپا را نابود کند
Copyright REUTERS/Alessandro Garofalo
Copyright REUTERS/Alessandro Garofalo
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خی ورهوفستات، رهبر اتحاد لیبرال-دموکرات‌ها برای گروه اروپا و عضو بلژیکی پارلمان اروپا با انتشار یک ویدئو در صفحه توئیتر خود ماتئو سالوینی، وزیر کشور و معاون اول نخست‌وزیر ایتالیا را به یک چالش سیاسی دعوت کرد.

آگهی

گی ورهوفشتات، رهبر اتحاد لیبرال-دموکرات‌ها برای گروه اروپا و عضو بلژیکی پارلمان اتحادیه اروپا، روز دوشنبه ماتئو سالوینی، وزیر کشور و معاون اول نخست‌وزیر ایتالیا را به مناظره و چالش سیاسی دعوت کرد. آقای ورهوفشتات وزیر کشور ایتالیا را متهم کرد که «از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه برای نابود کردن اروپا پول گرفته است.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

او با انتشار یک ویدئو در صفحه توئیتر خود خطاب به آقای سالوینی چنین گفت: «شما و دوستان راست افراطیتان مارین لوپن (رهبر حزب اتحاد ملی فرانسه)، نایجل فراژ (پرچمدار برکسیت)، هاینتس-کریستیان اشتراخه (رهبر حزب آزادی اتریش) و ویکتور اوربان (نخست وزیر راست گرای افراطی مجارستان) به طور مرتب از آقای پوتین برای نابودی برنامه‌ریزی شده اتحادیه اروپا پول دریافت کرده‌اید.»

وی در ادامه افزود: «من شما را به یک چالش رو در رو دعوت می‌کنم چرا که این حق مردم است که بدانند چه برنامه شیطانی‌ در ذهن دارید. به من بگویید در کجا می‌خواهید این بحث را انجام دهید، در بروکسل یا ایتالیا. من در آنجا خواهم بود.»

انتخابات پارلمان اروپا هفته جاری برگزار خواهد شد. آقای سالوینی به همراه دیگر ملی‌گرایان افراطی و احزاب عوام‌گرای یازده کشور اروپایی در این انتخابات با دیگر نامزدها رقابت خواهند کرد.

انتظار می‌رود که احزاب راست افراطی نتایج خوبی در این انتخابات کسب کنند، امری که به نگرانی‌ها در امور حقوق بشری در اروپا دامن زده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر کشور راست گرای افراطی ایتالیا در کاخ سفید

اکثر اروپایی‌ها انتظار دارند تا ۲۰ سال آینده اتحادیه اروپا فروبپاشد

تصاویری از رای‌گیری در پارلمان اتحادیه اروپا و پیروزی دوباره روبرتا متسولا