پلیس ایتالیا طرح تشکیل یک حزب نازی را در این کشور خنثی کرد

پلیس ایتالیا طرح تشکیل یک حزب نازی را در این کشور خنثی کرد
Copyright  Polizia di Stato/Handout via REUTERS
نگارش از یورونیوز

در جریان تحقیقاتی که پلیس در ۱۶ شهر این کشور انجام داده است، به مجموعۀ گسترده‌ای از اشیاء دست یافته و شمار قابل توجهی از افرادی را شناسایی کرده‌ که دارای عقاید نازی‌ها بودند و با همان تعصب عقیدتی دور هم جمع شده‌اند تا جنبشی را که علناً طرفدار نازی‌ها، ضدبیگانگان و ضد یهود است، تشکیل دهند.

پلیس ایتالیا روز پنج‌شنبه اعلام کرد که در جریان تحقیقات دو سالۀ خود به وجود طرحی برای تشکیل یک حزب جدید نازی در این کشور پی برده‌ و حتی در همین راستا موفق به کشف یک انبار اسلحه شده‌ است.

در بیانیۀ پلیس آمده است در جریان تحقیقاتی که در ۱۶ شهر این کشور از جزیرۀ مدیترانه‌ای سیسیل گرفته تا آلپ در شمال این کشور انجام شده است، به مجموعۀ گسترده‌ای از اشیاء دست یافته و شمار قابل توجهی از افرادی را شناسایی کرده‌ که در مناطق مختلف این کشور دارای عقاید نازی‌ها بودند و با همان تعصب عقیدتی دور هم جمع شده‌اند تا جنبشی را که علناً طرفدار نازی‌ها، ضدبیگانگان و ضد یهودیان است، تشکیل دهند.

پلیس شمار افرادی را که به این گروه پیوسته‌اند یا دستگیر شده‌اند، اعلام نکرد. در ایتالیا دفاع از فاشیسم و تلاش برای احیای احزاب فاشیستی جرم محسوب می‌شود.

این افراد قصد داشتند حزبی به نام «حزب ملی کارگران سوسیالیست ایتالیا» تشکیل دهند. پلیس در جریان جستجوی ۱۹ مکان وابسته به این حزب، به مجموعۀ بزرگی از نشان‌ها و شعارهای منسوب به نازی‌ها مانند صلیب‌های شکسته و تصاویر آدولف هیتلر، همچنین شمار قابل توجهی اسلحه از جمله تپانچه و اسلحه شکاری دست یافته است.

اعضای این جنبش با گروههای افراطی در دیگر کشورهای اروپایی از جمله بریتانیا، فرانسه و پرتغال نیز در ارتباط بودند.

پلیس ایتالیا پیش از این در ماه ژوئیه مجموعۀ بزرگی از سلاح از جمله موشکهای هوا به هوا را نزد گروهی که گفته می‌شود با گروههای راست افراطی در ارتباط بودند کشف کرده بود.

در ماه نوامبر نیز دو مرد که با گروه‌های نازی و ضدیهود مرتبط بودند، به ظن برنامه‌ریزی برای حمله به مسجدی در این کشور دستگیر شدند.

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط