Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ایدز در سال ۲۰۱۸ جان ۷۷۰ هزار نفر را گرفت

ایدز در سال ۲۰۱۸ جان ۷۷۰ هزار نفر را گرفت
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به گزارش سازمان ملل متحد شمار موارد ابتلا به «اچ آی وی» در خاورمیانه از سال ۲۰۱۰ تاکنون ۹ درصد افزایش یافته است.

آگهی

گزارش سازمان ملل متحد نشان می دهد که بیماری ایدز در سال ۲۰۱۸ میلادی جان ۷۷۰ هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است.

بنا به این گزارش هر چند تعداد مرگ و میر به دلیل ابتلا به بیماری ایدز کاهش یافته است اما تعداد موارد ابتلا به «اچ آی وی» (HIV)، ویروس عامل بیماری ایدز، در برخی از کشورها افزایش یافته است.

در گزارش سالانه سازمان ملل متحد آمده است که شمار مرگ و میر به دلیل ابتلا به بیماری ایدز نسبت به سال ۲۰۱۰ میلادی یک سوم کاهش یافته است. تعداد افرادی که در سال ۲۰۱۰ بر اثر ابتلا به ایدز فوت کردند یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بود. این رقم در سال ۲۰۱۷ میلادی ۸۰۰ هزار نفر بود.

بیشترین آمار مرگ و میر بر اثر ابتلا به ایدز در سال ۲۰۰۴ میلادی ثبت شد. در آن سال یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری که منجر به تضعیف سیستم ایمنی بدن انسان می شود از دست دادند.

گزارش سازمان ملل متحد همچنین از افزایش شمار افراد مبتلا به «اچ آی وی» که از داروهای ضدویروسی استفاده می کنند حکایت دارد. طبق آمار منتشر شده از ۳۷ میلیون و ۹۰۰ هزار فرد مبتلا به «اچ آی وی» ۲۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر هم اکنون از داروهای ضدویروسی استفاده می کنند.

این داروها در صورتی که به درستی مصرف شوند روند پیشرفت ویروس در بدن را کُند می کنند. داروهای ضدویروسی همچنین از انتقال «اچ آی وی» به دیگران جلوگیری می کنند.

کارشناسان سازمان ملل متحد دلیل کاهش مرگ و میر بر اثر ابتلا به بیماری ایدز را دسترسی بیشتر مبتلایان به «اچ آ وی» به درمان در کشورهای شرق و جنوب آفریقا می دانند. بیش از نیمی از مبتلایان به «اچ آ وی» در این مناطق زندگی می کنند.

بنا به گزارش سازمان ملل متحد شمار موارد ابتلا به «اچ آی وی» در خاورمیانه از سال ۲۰۱۰ تاکنون ۹ درصد افزایش یافته است.

کنفرانس بین المللی جمع آوری کمک های مالی برای مقابله با «اچ آی وی» و ایدز قرار است روز ۱۰ اکتبر (۱۸ مهر) سال جاری در شهر لیون فرانسه برگزار شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا واکسن کرونا تولید شده ولی واکسن ایدز نه؟

وزیر بهداشت: نیاز به انسان سالم داریم، کسی که ایدز نمی‌گیرد

سازمان جهانی بهداشت: روزانه یک میلیون نفر دچار بیماری‌های مقاربتی می‌شوند