یورونیوز صربستان آغاز به‌ کار کرد

یورونیوز صربستان آغاز به‌ کار کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یورونیوز صربستان آغاز به‌ کار کرد

آگهی

شبکه تلویزیونی و وبسایت یورونیوز به زبان صربی امروز دوشنبه ۱۵ ژوئیه آغاز به‌کار کرد.

این رسانه جدید طبق قراردادی که بین یورونیوز و گروه رسانه‌های صرب، اچ‌دی- وی‌ان (HD-WIN) امضا شد، فعالیت خود را هم به‌صورت تلویزیونی و هم دیجیتال آغاز کرد.

مدیریت یورونیوز با انتشار بیانیه ای این حرکت را بخشی از «جاه‌‌طلبی استراتژیک یورونیوز برای تبدیل شدن به نخستین رسانه جهانی برای مخاطب محلی (glocal-ترکیب دو واژه گلوبال global به معنای جهانی با لوکال local به معنی محلی)» توصیف کرد. این رویکرد رسانه‌ای «محتوای بین‌المللی را برای نیازهای مخاطبان محلی تطبیق می‌دهد.»

 با همین هدف، یورونیوز آلبانی هم نوامبر گذشته آغاز به‌ کار کرد.

یورونیوز در بیانیه‌ای اعلام کرد که مالک اچ‌دی- وی‌ان (HD-WIN) اپراتور مخابراتی صربیا تله‌کام است. محتوای برنامه‌های این اپراتور در حال حاضر شامل کانال‌های ورزشی است. طبق قرارداد با یورونیوز این شرکت از نام و شهرت یورونیوز برای فعالیت‌های رسانه‌ای خود بهره می‌برد و در عوض یورونیوز نیز از محتوای مطالب محلی این رسانه استفاده خواهد کرد.

مدیریت تجاری یورونیوز پس از مذاکره با اتحادیه‌های کارکنان و خبرنگاران این شبکه اعلام کرد در قبال صدور مجوز برای استفاده از نام و لوگوی یورونیوز، شبکه صرب خط مشی ادیتوریال یورونیوز را خواهد پذیرفت.

بر این اساس، حدود ۱۰۰ نفر به‌صورت محلی استخدام می‌شوند و تحت تحریریه‌ای که توسط یورونیوز ایجاد و کنترل می‌شود فعالیت خواهند کرد.

مایکل پیترز مدیرعامل یورونیوز می‌گوید که راه‌اندازی یورونیوز صربستان نشان می‌دهد که چگونه نام تجاری یورونیوز همچنان قابل اعتماد و جذاب است.

وی یورونیوز صربستان را یک رسانه مستقل به مانند آنچه همیشه یورونیوز بوده است، نامید.

از سوی دیگر پریدراگ چولیبرک مدیرعامل صربیا تله‌کام نیز در اظهار نظری گفت: «بسیار خوشحالیم که به مخاطبانمان در صربستان و منطقه یک کانال خبری جدید با محتوای مورد نظر مخاطب محلی ارائه می‌کنیم در حالیکه از نام تجاری و استاندارهای یکی از رسانه‌های پیشرو در اروپا و جهان استفاده می‌کنیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یورونیوز دامنه فعالیت خود را گسترش می‌دهد؛ آغاز به کار کانال خبری جدید در رومانی

شبکه یورونیوز گرجستان آغاز به‌کار کرد

پاسخ به سوالات شما؛ چرا پخش تلویزیونی یورونیوز فارسی متوقف شد؟