یورونیوز دامنه فعالیت خود را گسترش می‌دهد؛ آغاز به کار کانال خبری جدید در رومانی

یورونیوز دامنه فعالیت خود را گسترش می‌دهد؛ آغاز به کار کانال خبری جدید در رومانی
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کانال یورونیوز رومانی، تیم خبری خود را در سراسر رومانی همچنین در بروکسل، مقر اتحادیه اروپا مستقر خواهد کرد تا در چهارچوب ارزش‌های تحریره این شبکه بین‌المللی یعنی استقلال، بیطرفی و انعکاس همه دیدگاهها، به پوشش خبری رویدادها بپردازد.

آگهی

شبکه خبری بین‌المللی یورونیوز در چهارچوب طرح توسعه فعالیت‌هایش در قاره اروپا، موفق به راه اندازی کانال خبری جدیدی این بار در کشور رومانی شد.

قرار است این کانال خبری جدید، همراستا با خط مشی دفتر مرکزی این شبکه خبری مستقر در شهر لیون فرانسه، اخبار محلی، منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی از طریق تلویزیون و وبسایت یورونیوز را به زبان رومانیایی در اختیار میلیون‌ها خانوار این کشور بگذارد.

کانال خبری جدید با مشارکت دانشگاه علوم سیاسی بخارست (Universitatea Politehnica din București) فعالیت خواهد کرد.

یورونیوز علاوه بر انتشار اخبار و برنامه‌های خود به ۱۲ زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی، اسپانیایی، پرتغالی، ایتالیایی، روسی، فارسی، عربی، مجاری، یونانی و ترکی همچنین پوشش خبری تحولات در قاره آفریقا (آفریقا نیوز)، در دو سال گذشته سه کانال خبری دیگر یعنی یورونیوز آلبانی، یورونیوز گرجستان و یورونیوز صربستان نیز راه اندازی کرده است.

کانال یورونیوز رومانی، در کنار حفظ برند و امکانات فنی و تحریریه و منابع خبری «یورونیوز»، تیم خبری خود را در سراسر رومانی همچنین در بروکسل، مقر اتحادیه اروپا مستقر خواهد کرد تا در چهارچوب ارزش‌های تحریره این شبکه بین‌المللی یعنی استقلال، بیطرفی و انعکاس همه دیدگاهها، به پوشش خبری رویدادها بپردازد.

مایکل پیترز، مدیرعامل یورونیوز با انتشار بیانیه‌ای رسیدن به توافق با مقامات رومانی در این باره را «مایه افتخار» دانست و از اجرای پروژه‌ای «بلندپروازانه» با همکاری اصحاب رسانه در این کشور خبر داد.

او اعلام کرد که «بی‌طرفی» که ریشه در «دی‌ان‌ای اروپایی» یورونیوز دارد و باعث گردیده که این شبکه بین‌المللی چشم انداز متفاوتی از اخبار را به مخاطبان ارائه دهد، از مهمترین ویژگی‌های متقاعد کنندۀ شرکای رومانی برای آغاز این همکاری بوده است.

میهنا کستویو، رئیس دانشگاه علوم سیاسی بخارست نیز اعلام کرد: «باور داریم که از مسیر خبرنگاری با کیفیت و ارائه اخبار بی‌طرفانه به مخاطبانی که بیش از هر زمانی به اطلاعات نیاز دارند، یورونیوز رومانی نه تنها یک موفقیت رسانه‌ای بلکه یک ابتکار آموزشی خواهد بود. ما از مسیر این کانال خبری، به یک خانواده بزرگ اروپایی خواهیم پیوست که برای کیفیت روزنامه نگاری‌اش شناخته شده است. ما از شرکای خود برای اعتمادشان سپاسگزاریم و از آنها در جامعه دانشگاهی خود استقبال می‌کنیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فراگیرترین اخبار جعلی شبکه‌های اجتماعی که یورونیوز در سال ۲۰۲۰ راستی آزمایی کرد

شبکه یورونیوز گرجستان آغاز به‌کار کرد

یورونیوز صربستان آغاز به‌ کار کرد