Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جودو؛ ژاپن بازهم بیشترین مدال را درو کرد

سارا آساهینا قهرمان جودو ژاپن در دسته سنگین وزن
سارا آساهینا قهرمان جودو ژاپن در دسته سنگین وزن Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سارا آساهینا، دیگر قهرمان جهان از ژاپن در فینال وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم از سد راز هرشکو، حریف اسرائیلی گذشت و مدال طلای سنگین ترین وزن زنان را بر گردن آویخت.

آگهی

اتفاق بزرگ سومین روزمسابقات جودوی جایزه بزرگ مونترآل بازگشت یک قهرمان بود. تدی رینر فرانسوی با ۱۰ قهرمانی جهان و ۲ مدال زرین المپیک بیش از یکصد مبارزه پیشین خود را با پیروزی پشت سر گذاشته است. او پس از نزدیک به دو سال غیبت از میادین جهانی در کانادا پا به روی تاتامی گذاشت تا ثابت کند هیچ چیز تغییر نکرده است.

بهترین جودوکار مرد

جودوکار فرانسوی در نیمه نهایی اما با دشواری روبرو شد و به لطف امتیاز طلایی به فینال راه یافت. رینر در این مبارزه لوکاس کرپالک، حریفی از جمهوری چک را از پیش روی برداشت که مدال طلای المپیک را در کارنامه داشت.

تدی رینر در فینال مبارزات وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم هیسایوشا هاراساوا، جودوکار ژاپنی را با امتیاز وازاری شکست داد تا ضمن کسب مدال طلا عنوان بهترین ورزشکار مرد روز پایانی را نیز از آن خود کند.

رینر پس از قرار گرفتن بر سکوی قهرمانی احساسش را اینگونه بیان کرد: «روز دشواری برایم بود. پس از هجده ما برای کسب آمادگی در راه المپیک مسابقات را از سر گرفتم. می دانم که این بهترین عملکردم نبود اما امروز مهم این است که برنده شدم. در نیمه نهایی و فینال مقابل حریفان قدری قرار گرفتم که فکر می کنم در حال حاضر جزو بهترین ها هستند.»

بهترین جودوکار زن

عنوان بهترین ورزشکار زن روز پایانی به شوری هامادا از کشور ژاپن تعلق گرفت. هامادا که پس از کسب قهرمانی جهان تاکنون عنوانی را در یک تورنمنت از آن خود نکرده بود در مونترآل بسیارمصمم و با انگیزه نشان داد.

جودوکار ژاپنی در فینال وزن منهای ۷۸ کیلوگرم الکساندار بابینتسووا، حریفی از روسیه را با فن اوچی ماتا از پیش رو برداشت تا تیم ملی کشورش را در این تورنمنت صاحب یک مدال طلای دیگر کند.

شوری هامادا پس از کسب عنوان قهرمانی گفت: «این نخستین پیروزی من در یک تورنمنت بین المللی پس از کسب قهرمانی جهان در سال گذشته است. این پیروزی می تواند برایم انگیزه بخش باشد.»

ژاپن بر روی نوار پیروزی

ماشو باکر، قهرمان دیگر جهان از کشور ژاپن در این تورنمنت به پیروزی دست یافت. باکر در فینال وزن منهای ۹۰ کیلوگرم مردان کولتن براون از ایالات متحده آمریکا را با امتیاز وازاری شکست داد و به مدال طلا رسید.

طلای سنگین ترین وزن زنان برای ژاپن

این آخرین مدال طلای ژاپن در مونترآل نبود. سارا آساهینا، دیگر قهرمان جهان از ژاپن در فینال وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم از سد راز هرشکو، حریف اسرائیلی گذشت و مدال طلای سنگین ترین وزن زنان را بر گردن آویخت.

طلای منهای ۱۰۰ کیلوگرم مردان برای مصر

رمضان درویش دیگر جودوکار درخشان روز پایانی بود. این جودکار مصری در فینال وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم مردان با امتیاز ایپون از سر شادی النهاس، حریف کانادایی گذشت تا برای نخستین بار صاحب مدال طلای یک تورنمنت از مسابقات تور جهانی جودو شود.

بهترین فن

النهاس کانادایی اما برغم باخت در فینال و کسب مدال نقره، مجری بهترین فن روز پایانی گرند پری مونترآل بود. او در مبارزه نیمه نهایی، ریشار فری آلمانی را از زمین کند و پس از چرخشی زیبا به روی تاتامی پرتاب کرد. این فن شور و هیجان را بار دیگر به میان تماشاگران کانادایی حاضر در سالن بازگرداند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ پایان گرند پری بوداپست با معرفی قهرمانان اوزان سنگین

جودوکار هجده ساله کره ای طلای سنگین ترین وزن گرند پری هوهوت را ربود

نواک جوکوویچ برای دهمین بار قهرمان مسابقات گرنداسلم تنیس ملبورن شد