جودوکار هجده ساله کره ای طلای سنگین ترین وزن گرند پری هوهوت را ربود

جودوکار هجده ساله کره ای طلای سنگین ترین وزن گرند پری هوهوت را ربود
جودوکار هجده ساله کره ای طلای سنگین ترین وزن گرند پری هوهوت را ربود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ایدالیس اورتیز، ورزشکار سرشناس کوبایی که یکی از حاضران همیشگی در مرحله پایانی مسابقات جودو است طلای سنگین ترین وزن بخش زنان را از آن خود کرد.

آگهی

رقابت های جایزه بزرگ جودو در هوهوت، منطقه ای واقع در مغولستان کشور چین روز یکشنبه با معرفی برگزیدگان اوزان سنگین به کار خود پایان داد.

بهترین جودوکار مرد

گوهام چو، ورزشکار کره جنوبی که قهرمانی جهان را یدک می کشد در روز پایانی تورنمنت عملکرد فوق العاده ای از خود به نمایش گذاشت و صاحب مدال طلای وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم شد.

او برای راهیابی به فینال حریفانی از امارات عربی متحده، روسیه، کانادا را شکست داد. نمایشی که چو در مبارزات روز پایانی از خود ارائه کرد بسیار فراتر از رتبه نخست جهانی او ارزیابی شد. جودوکار کره ای در فینال نیز با امتیاز ایپون از سد بنژامن فلیچر، حریف سرشناس ایرلندی گذشت.

گوهام چو پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست گفت: «روز سختی را سپری کردم زیرا در دور مقدماتی مبارزات سنگینی داشتم و در برخی از آنها با امتیاز طلایی پیروز شدم. خودم را ازقبل برای این شرایط آماده و برای آن به سختی تمرین کرده بودم. تلاش دارم با تمرین های سخت تر خود را برای مسابقات آینده و بازیهای المپیک کاملا آماده کنم.»

بهترین جودوکار زن

عنوان بهترین ورزشکار زن روز پایانی این تورنمنت به فانی اسوت پوزویت، جودوکار فرانسوی تعلق گرفت.

پوزویت در رقابت های دور مقدماتی وزن منهای ۷۸ کیلوگرم نتایج درخشانی گرفت و با غلبه بر حریفانی از کره جنوبی، بریتانیا، کوبا و ژاپن به مبارزه نهایی راه یافت.

جودوکار فرانسوی برای کسب مدال طلا آنا ماریا واگنر آلمانی را به عنوان آخرین حریف پیش رو داشت.

پوزویت در فینال تنها به یک «اوسوتوگاری» نیاز داشت تا با کسب امتیاز وازاری برای نخستین بار در مسابقات گرند پری جودو به عنوان نخست دست یابد.

جودوکار طلایی فرانسوی پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست گفت: «مبارزه سختی بود. برای نخستین بار بود که با این حریف مبارزه می کردم. تلاش کردم از بهترین فرصت برای کسب امتیاز و پیروزی استفاده کنم.»

طلای سنگین ترین وزن مسابقات برای کره جنوبی

مین جونگ کیم، ورزشکار جوان کره ای مدال طلای سنگین ترین وزن مسابقات را از آن خود کرد.

این جودوکار هجده ساله در فینال مبارزات وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم با اجرای زیبای فن اوچی ماتا موفق شد از سد حریف مغولی و دارنده مدال طلای المپیک پکن بگذرد و بر سکوی نخست قرار گیرد.

ستاره جوان و آینده دار کره ای بدین ترتیب برای نخستین بار در رقابت های تور جهانی جودو صاحب گردآویز طلا شد.

کوبا فاتح سنگین ترین وزن رقابت های بخش زنان

ایدالیس اورتیز، ورزشکار سرشناس کوبایی که یکی از حاضران همیشگی در مرحله پایانی مسابقات جودو است طلای سنگین ترین وزن بخش زنان را از آن خود کرد.

اورتیز در فینال مبارزات وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم موفق شد با امتیاز ایپون حریفی از ژاپن را شکست دهد و بر سکوی نخست بایستد.

ژاپن طلای دسته ۹۰ کیلوگرم را ربود

مدال طلای رقابت های وزن منهای ۹۰ کیلوگرم مردان به کنتا ناگاساوا از ژاپن تعلق گرفت.

جودوکار ژاپنی در فینال این وزن نماینیا مایدوچ از صربستان را پیش رو داشت که در نهایت موفق شد با اجرای فن اوچی ماتا و کسب امتیاز ایپون فاتح مبارزه شود و برسکوی نخست قرار گیرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ ژاپن بازهم بیشترین مدال را درو کرد

نمانجا مجدوف و لوئیس مالزاهن؛ بهترین جودوکاران گراند اسلم باکو

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن