نایب رئیس باشگاه بارسلونا از تمایل نیمار برای بازگشت خبر داد

بازگشت نیمار به بارسلونا جدی تر شد
بازگشت نیمار به بارسلونا جدی تر شد Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ستاره برزیلی رابطه دوستانه خوبی نیز با لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسلون و لوئیس سوارز، مهاجم اروگوئه ای این تیم دارد. ترکیب این سه بازیکن طی سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ مثلث خوفناک MSN را تشکیل داده بود.

آگهی

«نیمار می خواهد به بارسا بازگردد» این سخن جوردی کاردونر، نایب رئیس باشگاه بارسلونا نشان می دهد که بازگشت ستاره برزیلی تیم پاری سن ژرمن به جمع آبی اناری ها به مرحله ای جدی رسیده است.

مسئول باشگاه بارسلونا در عین حال تصریح کرد که برغم تمایل اعلام شده نیمار برای بازگشت هنوز پرونده این انتقال در دست بررسی قرار نگرفته و با مهاجم برزیلی پی اس جی نیز تماس برقرار نشده است. این ادعا درحالی منتشر می شود که رسانه ها پیشتر از قطعی شدن جدایی نیمار از پاری سن ژرمن خبر داده و گمانه زنی ها در باره مقصد آتی ستاره برزیلی نیز افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید:

جوردی کاردونر روز پنجشنبه در جریان یک کنفرانس خبری در نیوکمپ اعلام کرد: «آنچه در حال حاضر می توان بر آن صحه گذاشت و من آنرا شنیده و خوانده ام و به نظر درست می آید این است که نیمار خواهان بازگشت به بارسا است.»

نایب رئیس باشگاه بارسلون در ادامه تصریح کرد: «اما اینکه بارسا در حال انجام مراحل به خدمت گرفتن نیمار است بخشی از ماجرا به شمار می رود که من نمی توانم با آن موافق باشم. در حال حاضر تنها مسئله درست این است که شمار زیادی از بازیکنان، نه فقط نیمار، ابراز تمایل کرده اند که در باشگاه بزرگی چون اف سی بارسلون بازی کنند. در وقت مناسب باید دید چه روی خواهد داد.»

نیمار دو سال پس از ترک بارسلون و پیوستن به پاری سن ژرمن که در ازای قراردادی ۲۲۲ میلیون یورویی صورت گرفت و رکورد جهانی نقل و انتقالات در دنیای فوتبال را شکست، بار دیگر پنجره تابستانی را تحت تاثیر نام خود قرار داده است.

بسیاری از رسانه های معتبر ورزشی نوشته اند که پاری سن ژرمن در صورت دریافت پیشنهاد نجومی یا XXL با انتقال نیمار موافقت خواهد کرد. این درحالیست که ستاره برزیلی در حال حاضر جدا از مصدومیت و از دست دادن کوپا آمریکا درگیر اتهاماتی مبنی بر تجاوز جنسی است.

بیشتر بخوانید:

از سوی دیگر روزنامه کاتالان اسپورت روز سه شنبه با انتشار مطلبی مدعی شد که نیمار بر سر بازگشت به بارسلون و عقد قراردادی پنج ساله با مسئولان باشگاه اسپانیایی به «توافقی شفاهی» دست یافته است.

این درحالیست که جوردی کاردونر، معاون اول رئیس باشگاه بارسلون روز پنجشنبه تاکید کرد که بحث انتقال ستاره برزیلی هنوز در هیئت مدیره مطرح نشده است. آقای کاردونر تاکید کرد برغم تمایل نیمار برای بازگشت، پرونده این انتقال هنوز در دست بررسی قرار نگرفته و اولویت فعلی تمرکز بر روی استراتژی باشگاه و امکانات مالی در آغاز پنجره نقل و انتقالات است.

نشریات ورزشی اما پیشتر از تماس های متعدد میان پاری سن ژرمن و بارسا که از طریق واسطه هایی صورت گرفته خبر داده و احتمال بازگشت نیمار به جمع آبی اناری های را زیاد توصیف کرده بودند.

در صورت نهایی شدن این انتقال به نظر می رسد باشگاه بارسلون باید برای تامین هزینه مالی آن قید نام های بزرگی چون فیلیپه کوتینیو و عثمان دمبله را بزند و آنها را به فروش برساند.

نیمار پیش از این چهار فصل با پیراهن آبی اناری ها به میدان رفته و با محبوب ترین باشگاه کاتالونیا در سال ۲۰۱۵ لیگ قهرمانان را فتح کرده بود. ستاره برزیلی رابطه دوستانه خوبی نیز با لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسلون و لوئیس سوارز، مهاجم اروگوئه ای این تیم دارد. ترکیب این سه بازیکن طی سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ مثلث خوفناک MSN را تشکیل داده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیشنهاد ۱۷۰ میلیون یورویی بارسلونا برای بازگرداندن نیمار

جشنواره گل بارسلونا در نیوکمپ و شکست میلان در ایتالیا

نیمار در اوج تنش های چندین ماهه به تیم ملی برزیل دعوت شد