جشنواره گل بارسلونا در نیوکمپ و شکست میلان در ایتالیا

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
جشنواره گل بارسلونا در نیوکمپ و شکست میلان در ایتالیا

در چارچوب هفته دوم رقابت‌های لا لیگا اسپانیا بارسلونا توانست ناکامی در هفته نخست را جبران کند. 

تیم فوتبال بارسلونا یکشنبه شب در مقابل سبز و سفید پوشان رئال بتیس قرار گرفت و موفق شد در دیداری پر گل با نتیجه ۵-۲ حریف خود را شکست دهد. 

شاگردان والورده در نیوکمپ ابتدا با گل نبیل فکیر بازیکن فرانسوی با ۱-۰ عقب افتادند. اما بازیکن فرانسوی بارسلونا یعنی آنتوان گریزمن موفق شد در دقیقه ۴۲ بازی را به تساوی بکشاند تا دو تیم با همین نتیجه راهی رختکن شوند. 

در نیمه دوم اما آبی و اناری پوشان بازی را به دست گرفتند و با گل‌های دقایق ۵۰، ۵۶ و ۶۰ گریزمن، کارلوس پرز و یوردی آلبا نتیجه را ۴-۱ کنند. 

در دقیقه ۷۷ آرتور ویدال روی پاس زیبای گریزمن موفق شد پنجمین گل را هم برای بارسلونا به ثمر برساند. در دقیقه ۷۹ اما لورن مورون، بازیکن بتیس توانست یکی دیگر از گل‌های خورده را جبران کند تا بازی با نتیجه ۵-۲ ادامه یابد. 

تلاش بازیکنان بتیس برای تغییر نتیجه در دقایق پایانی ثمری نداشت و این مسابقه در نهایت با همان نتیجه ۵-۲ به سود بارسلونا به پایان رسید. 

با این پیروزی آبی و اناری پوشان که هفته نخست را با شکست ۱-۰ در خانه بیلبائو آغاز کرده بودند، کمی به آرامش رسیدند. 

شکست میلانِ جدید

در دیگر بازی مهم رقابت‌های فوتبال اروپا، قرمز و مشکی پوشان میلان در نخستین بازی خود در فصل جدید به مصاف اودینزه رفتند. میلانی‌ها که با مربی جدید خود در ورزشگاه اودینزه مهمان بودند نتوانتسند بازی خوبی ارائه دهند و بازی را با نتیجه ۱-۰ واگذار کردند. 

تک گل این بازی را بکانو در دقیقه ۷۲ با ضربه سر وارد دروازه دوناروما کرد. در دقایق پایانی بازی یک بار توپ در محوطه جریمه به دست مدافعان اودینزه برخورد کرد که داور پس از مراجعه به «وار» تصمیم گرفت بازی را ادامه دهد. این تصمیم مشکوک داور اعتراض شدید بازیکنان میلان را به همراه داشت. طبق قانون جدید داوری فیفا، هر نوع برخورد توپ به دست در محوطه جریمه پنالتی است. 

با این شکست حالا شاگردان جامپائولو منتظر جبران این نتیجه در مسابقه دوم خواهند بود. جایی که در هفته دوم رقابت‌های سری آ باید روز شنبه و در ورزشگاه سن سیرو، میزبان تیم تازه صعود کرده برشا باشند. 

برشا با به خدمت گرفتن ماریو بالوتلی ستاره سالهای نه چندان دور تیم‌های اینتر و آث میلان و همچنین تیم ملی ایتالیا، سر و صدای زیادی در بازار نقل و انتقالات تابستانی به راه انداخته است.