Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نجات بیش از۳۰۰ کودک مهاجر از شرایط «رقت‌بار» اردوگاه کلینت در تگزاس

نجات بیش از۳۰۰ کودک مهاجر از شرایط «رقت‌بار» اردوگاه کلینت در تگزاس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«لباس‌های مادران کم سن و سال پر از لکه‌های شیر مادر بود. هیچکدام از بچه‌ها به خمیردندان و صابون دسترسی نداشتند...هیچ وقت شرایطی به این بدی ندیده بودم بچه‌ها کثیف و گرسنه بودند. ماموران مرزبانی از همان اول کار آن‌ها را از سرپرست‌هایشان جدا کرده بود.»

آگهی

دست‌کم ۳۰۰ کودک از یک کمپ اسکان مهاجران در ایالت تگزاس آمریکا خارج شدند. رسانه‌های آمریکایی وضعیت این کمپ را «رقت‌بار» توصیف کرده‌اند.

این تصمیم در پی انتشار چند گزارش در رسانه‌های آمریکایی درباره وضعیت وخیم کودکان مهاجر در اردوگاه کلینت گرفته شد. یک گروه از وکلای آمریکایی پس از انتشار گزارشی از آسوشیتدپرس به این محل مراجعه کردند. بر اساس این گزارش، کودکان و نوجوانان محبوس به صابون و مسواک دسترسی نداشتند و برای چند هفته، امکان دوش گرفتن از آن‌ها گرفته شده بود.

این کودکان به اردوگاه چادری در ال‌ پاسو واقع در همان ایالت تگزاس منتقل شدند.

بیشتر بخوانید:

الورا مخرجی، مدیر مرکز «کلینیک حقوق مهاجران» در دانشکده حقوق دانشگاه کلمبیا در توصیف این مرکز گفت: «لباس‌های مادران کم سن و سال پر از لکه‌های شیر مادر بود. هیچکدام از بچه‌ها به خمیردندان و صابون دسترسی نداشتند...هیچ وقت شرایطی به این بدی ندیده بودم بچه‌ها کثیف و گرسنه بودند. ماموران مرزبانی از همان اول کار آن‌ها را از سرپرست‌هایشان جدا کرده بود.»

مایک پنس معاون اول، رئیس جمهوری ایالات متحده روز یکشنبه در واکنش به انتشار این گزارش گفته بود: «به نظرم این کودکان باید مسواک و امکانات اولیه دیگر را داشته باشند.»

سیاست جداسازی کودکان مهاجران غیرقانونی از سرپرست‌ها و حبس افراد کم سن و سال در بازداشتگاه‌های موقت، سال گذشته به یکی از چالش‌های داخلی دولت دونالد ترامپ تبدیل شد. این مساله به‌ویژه با انتشار یک فایل صوتی از زمان جدا کردن یک کودک از مادرش ابعاد جهانی به خود گرفت. با این همه و با وجود ابراز تمایل دونالد ترامپ به توقف این رویه، کودکان مهاجر در مرزهای مکزیک همچنان از خانواده‌هایشان جدا می‌شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت ترامپ هزینه کسب تابعیت آمریکا را ۸۳ درصد افزایش می‌دهد

دولت ترامپ اخراج مهاجران از آمریکا را آسان‌تر کرد

برگزاری تجمع اعتراضی همزمان با بازدید ترامپ از دیوار مکزیک