دولت ترامپ اخراج مهاجران از آمریکا را آسان‌تر کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
 دولت ترامپ اخراج مهاجران از آمریکا را آسان‌تر کرد
کپی رایت  عکس از رویترز

دولت آمریکا اعلام کرد که ساز و کار جدیدی را برای اخراج مهاجران غیرقانونی به اجرا می گذارد.

در این ساز و کار جدید برای اخراج مهاجران غیرقانونی نیازی به رای دادگاه های آمریکا نیست. مقررات جدید به دولت ایالات متحده امکان می دهد تا مهاجران غیرقانونی را طی چند روز از کشور اخراج کنند. این در حالی است که این روند هم اکنون چند ماه و گاه چند سال طول می کشد.

براساس مقررات جدید امکان اخراج فوری آن دسته از مهاجران که اجازه اقامت ندارند و در عین حال نمی توانند حضور پیوسته خود در خاک آمریکا طی دو سال گذشته را ثابت کنند فراهم می شود.

به این ترتیب به نظر می رسد مقررات جدید اکثر مهاجران فاقد اجازه اقامت در آمریکا را شامل می شود.

کارشناسان حقوقی بر این باور هستند که در ساز و کار جدید مقرراتی که پیش از این تنها در مرز آمریکا و مکزیک به اجرا در می آمده تعمیم یافته است.

براساس مقرراتی که در مرز ایالات متحده با مکزیک به اجرا در آمده است پرونده مهاجران غیرقانونی از سوی قاضی بررسی نمی شود و آنها به وکیل مدافع نیز دسترسی ندارند.

اتحادیه دفاع از حقوق مدنی آمریکا اعلام کرده است که مقررات جدید مهاجرتی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را در دادگاه به چالش خواهد کشید.

به گفته مقامات دولت آمریکا تسریع اخراج مهاجران غیرقانونی منجر به تخلیه مراکز نگهداری مهاجران و پناهجویان و کاهش حجم پرونده های در انتظار رسیدگی در دادگاه ها خواهد شد.

شرایط نگهداری مهاجران و پناهجویان در مراکز نگهداری آنها در مرز مکزیک طی ماههای گذشته از موضوعات جنجال برانگیز در آمریکا بوده است.