کمک ۲۵۰ میلیون دلاری آمریکا برای تقویت توان نظامی اوکراین

دیدار زلنسکی با نظامیان در شرق اوکراین
دیدار زلنسکی با نظامیان در شرق اوکراین Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اوکراین پس از جنجال مربوط به الحاق کریمه به خاک روسیه و آغاز مناقشه در شرق این کشور با جدایی طلبان هوادار روسیه در سال ۲۰۱۴ همواره تحت حمایت سیاسی و نظامی اتحادیه اروپا و ناتو بوده است.

آگهی

وزارت دفاع آمریکا می گوید که به تازگی یک کمک نظامی ۲۵۰ میلیون دلاری در اختیار اوکراین قرار داده است تا این کشور از آن برای تقویت توان و ظرفیت های دریایی و زمینی ارتش خود استفاده کند.

پنتاگون با انتشار بیانیه ای ضمن اعلام این مطلب تصریح کرده است که این کمک نظامی به ارتش اوکراین امکان خواهد داد تا خود را از حیث تسلیحات و تجهیزات نظامی از جمله رادار تقویت کند.

گفتنی است که ایالات متحده از سال ۲۰۱۴ تاکنون به دفعات کمک های مالی برای تقویت توان نظامی اوکراین به این کشور اعطا کرده و میزان کمک هایی که با هدف یاد شده در اختیار این جمهوری شوروی سابق قرارگرفته به مرز ۱ میلیارد و ۵۰۰ هزار دلار رسیده است.

این کمک های مالی در داخل آمریکا از سوی برخی فعالان سیاسی و اجتماعی مورد انتقاد قرار گرفته است.

در بیانیه وزارت دفاع آمریکا همچنین تصریح شده است: «این همکاری امنیتی بواسطه پیشرفت های اوکراین در عرصه سیاسی و امنیتی و به خصوص با توجه به تصویب اصلاحات اساسی در بندهای دفاعی قانون اساسی این کشور ممکن شده است.»

پنتاگون در این بیانیه یادآور شده است که اصلاحات قانونی انجام شده در حوزه دفاعی اوکراین با هدف همتراز کردن توان دفاعی این کشور با اصول مشترک سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو و اتحادیه اروپا انجام شده است.

اوکراین پس از جنجال مربوط به الحاق کریمه به خاک روسیه و آغاز مناقشه در شرق این کشور با جدایی طلبان هوادار روسیه در سال ۲۰۱۴ همواره تحت حمایت سیاسی و نظامی اتحادیه اروپا و ناتو بوده است. این در حالیست که دو نهاد یاد شده همزمان با این حمایت ها از کی‌یف می خواهند تا در زمینه اصلاحات سیاسی و اقتصادی به پیشرفت های بیشتری دست پیدا کند.

بیشتر بخوانید:

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زلنسکی پس از کشته شدن چهار سرباز از پوتین خواست به حمایت از شورشیان اوکراین پایان دهد

جسد خلبان فراری روس که به اوکراین پناهنده شده بود در جنوب اسپانیا پیدا شد

تور اروپایی زلنسکی؛ اوکراین و فرانسه پیمان امنیتی ۱۰ ساله امضا کردند