Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کیفرخواست محمدعلی نجفی با سه عنوان اتهامی صادر شد

Mizan
Mizan
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وکیل آقای نجفی این پرونده را «نخستین پرونده قتل در تاریخ دستگاه قضایی ایران» خوانده که در کمتر از یک هفته به مرحله صدور دادخواست و پایان تحقیقات رسیده است.

آگهی

علی القاصی مهر، دادستان تهران روز دوشنبه ۱۳ خرداد از صدور کیفرخواست محمدعلی نجفی به اتهام قتل همسرش خبر داد.

آقای نجفی در این دادخواست با سه اتهام مختلف روبه رو شده است. نخست قتل عمد، دوم نگهداری غیرقانونی سلاح و سوم ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح غیر فوتی.

قتل میترا استاد از سوی محمدعلی نجفی در هفتم خرداد ماه رخ داده بود. این بدان معناست که دادستانی تهران در کمتر از یک هفته کیفرخواست فرد متهم به قتل صادر شده است. اتفاقی که از سوی محمود علیزاده طباطبایی، وکیل مدافع محمدعلی نجفی «بی‌سابقه» توصیف شده است.

بیشتر بخوانید:

محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران روز سه‌شنبه ۷ خرداد ۹۸ با شلیک گلوله به همسر دوم خود، میترا استاد را به قتل رساند.

او که در دولت‌های میرحسین موسوی و اکبر هاشمی رفسنجانی وزیر آموزش و پرورش بود، در دولت نخست سید محمد خاتمی به عنوان رئيس سازمان برنامه و بودجه فعالیت کرد. آقای نجفی در دولت حسن روحانی هم ابتدا به عنوان نامزد دولت برای تصدی وزارت آموزش و پرورش معرفی شد که تنها با یک رای کمتر از حد نصاب، موفق نشد از مجلس شورا رای اعتماد بگیرد. او در ادامه به عنوان معاون رئيس جمهوری و رئيس سازمان میراث فرهنگی منصوب شد. آقای نجفی همچنین مدتی با حکم حسن روحانی، سرپرستی وزارت علوم را عهده دار شد. شهرداری تهران، آخرین سمت رسمی این سیاستمدار باسابقه اصلاح‌طلب است. او در اواخر فروردین ۹۷ از سمت شهردار تهران استعفا داد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیوان عالی ایران حکم محمد علی نجفی را نقض کرد

وکلای توماج صالحی از نقض حکم اعدام او در دیوان عالی کشور خبر دادند

پایان پدیده «ابراهیم رئیسی»؛رئیس جمهوری که سودای رهبری داشت