Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بازدید رئیس‌جمهور اوکراین از جبهه‌های جنگ علیه شورشیان جدایی‌طلب

بازدید رئیس‌جمهور اوکراین از جبهه‌های جنگ علیه شورشیان جدایی‌طلب
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، روز دوشنبه ۲۷ مه برای نخستین بار از زمان ورود به کاخ ریاست جمهوری از مواضع نیروهای نظامی ارتش این کشور در جنگ با شورشیان جدایی طلب تحت حمایت روسیه بازدید کرده است.

آگهی

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین روز دوشنبه ۲۷ مه برای نخستین بار از زمان ورود به کاخ ریاست جمهوری از مواضع نیروهای نظامی ارتش این کشور در جنگ با شورشیان جدایی طلب تحت حمایت روسیه بازدید کرد.

در ویدئویی که توسط دفتر ریاست‌جمهوری اوکراین منتشر شد، آقای زلنسکی با جلیقه ضدگلوله در حال دست دادن و ملاقات با سربازان و افسران نظامی در منطقه لوهانسک در شرق این کشور و در فاصله چند صد متری مواضع شورشیان جدایی‌طلب هوادار روسیه دیده می‌شود.

رئیس جمهوری اوکراین در نطق تحلیف خود با ذکر اینکه گفتگو میان طرفین تنها در صورت بازگشت خاک این کشور و اسیران جنگی امکان‌پذیر است، اولین ماموریت خود را رسیدن به یک آتش‌بس خوانده بود.

شبه جزیره کریمه در سال ۲۰۱۴ به اشغال روسیه درآمد و پس از برگزاری رفراندوم در این جزیره، اکثریت به الحاق کریمه به روسیه رای دادند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

الحاق کریمه به روسیه پس از آن رخ داد که تظاهرات خیابانی در کی‌یف منجر به فرار ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهوری وقت اوکراین و پناه بردن او به روسیه شد. از این زمان بود که تنش میان مسکو و کی‌یف روز به روز افزایش یافت و با آغاز درگیری میان نیروهای ارتش اوکراین و جدایی طلبان شرق این کشور که مورد حمایت روسیه هستند، این تنش‌ها به شکل بی سابقه‌ای گسترش یافت و به جنگی داخلی منجر شد.

خبرگزاری رویترز به اسنادی دست یافته است که نشان می‌دهد جدایی‌طلبان از کمک نظامی روسیه برخوردارند.

کرملین ارسال تجهیزات نظامی به شورشیان جدایی‌طلب را تکذیب می‌کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنش میان روسیه و اوکراین؛ ناتو با فرماندهان ارتش اوکراین جلسه فوق‌العاده تشکیل می‌دهد

زلنسکی خطاب به ترامپ:اگر برای پایان جنگ برنامه‌ داری،همین حالا بگو؛ ترامپ با پوتین چه توافقی می‌کند؟

چرا روسیه در حمله به شهرهای اوکراین از بمب‌های قدیمی ارتقا یافته استفاده می‌کند؟