درگیری ترامپ و تیلرسون؛ ترامپ می گوید تیلرسون «مانند سنگ احمق است»

درگیری ترامپ و تیلرسون؛ ترامپ می گوید تیلرسون «مانند سنگ احمق است»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رکس تیلرسون وزیر خارجه سابق آمریکا در جلسه کمیته خارجی کنگره گفته است که در دیدار روسای جمهوری آمریکا و روسیه در هامبورگ آلمان در سال ۲۰۱۷، پوتین بر ترامپ برتری داشته است و رئیس جمهوری آمریکا در موقعیت ضعف قرار گرفته بود.

آگهی

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در توئیتی رکس تیلرسون وزیر خارجه سابق‌اش را فردی توصیف کرد که «مانند سنگ احمق» است.

توئیت خشمگینانه دونالد ترامپ در پی اظهارات رکس تیلرسون وزیر خارجه سابق ایالات متحده آمریکا پست شده است که پشت درهای بسته به پرسشهای اعضای کمیته سیاست خارجی کنگره پاسخ داده است.

به گزارش واشنگتن پست، تیلرسون در این جلسه گفته است که در دیدار روسای جمهوری آمریکا و روسیه در هامبورگ آلمان در سال ۲۰۱۷، پوتین بر ترامپ برتری داشته است و رئیس جمهوری آمریکا در موقعیت ضعف قرار گرفته بود.

یک عضو کمیته سیاست خارجی کنگره گفته است که ما گفتگوهای طولانی‌ایی داشته ایم تا بدانیم چطور پوتین در این جلسه از هر فرصتی استفاده کرده است تا مقاصد خود را پیش ببرد. این عضو کمیته سیاست خارجی که به شرط گمنام ماندن با واشنگتن پست صحبت کرده افزوده است که از صحبت‌های تیلرسون مشخص شده که وضعیت نابرابری در این جلسه میان دو رئیس جمهوری وجود داشته است.

تیلرسون همچنین در این جلسه گفته است که اعتقاد دارد ایالات متحده آمریکا می بایست اقدامات بیشتری علیه روسیه در صحنه بین‌المللی انجام می داد.

وی خطاب به کمیته گفته است که او و ترامپ اهداف مشترکی داشته‌اند از جمله اطمینان حاصل کردن از برتری جایگاه آمریکا در جهان و حفاظت و توسعه ارزشهای آمریکایی. با این حال تیلرسون گفته است که او و ترامپ «سیستم ارزشی» مشترکی نداشته‌اند.

وقتی اعضای کمیته از او پرسیده‌آند که ارزشهای ترامپ را توصیف کند، تیلرسون گفته است که «او نمی تواند» چیزی بگوید.

اختلافات ترامپ و تیلرسون پیش از برکناری تیلرسون برای ماهها ادامه داشت تا اینکه ترامپ با انتشار توئیتی او را برکنار کرد.

تیلرسون پیش از این نیز ترامپ را مورد انتقاد قرار داده بود. او در ماه دسامبر گذشته در مصاحبه با سی.بی.اس گفته بود که ترامپ خیلی مطلب نمی خواند و مسیری خلاف قانون در پیش گرفته است.

ترامپ هم در همان زمان در واکنش، تیلرسون را «کودن» و «تنبل» خطاب کرده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ وزیر خارجه سابق خود را «کودن» و «تنبل» خواند

ترامپ: با رکس تیلرسون بر سر توافق هسته‌ای ایران اختلاف داشتیم

تیلرسون: آمریکا و اروپا کار روی توافق هسته‌ای ایران را آغاز کرده‌‌اند