Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

طرح مهاجرتی جدید ترامپ؛ سخت‌گیری‌های بیشتر برای مهاجرت به آمریکا

طرح مهاجرتی جدید ترامپ؛ سخت‌گیری‌های بیشتر برای مهاجرت به آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئيس جمهوری آمریکا می‌گوید در سیستم مهاجرتی جدید این کشور، سخت‌گیری‌های بسیار بیشتری نسبت به گذشته در خصوص اعطای اقامت و پناهندگی با اتباع کشورهای خارجی صورت می‌پذیرد.

آگهی

دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا از طرح‌های جدید خود در خصوص سیاست‌های مهاجرتی رونمایی کرد.

رئيس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه ۱۶ مه، با تاکید بر سخت‌گیری بیشتر بر برنامه‌های مهاجرتی اظهار داشت: «این کامل‌ترین و جامع‌ترین بسته مهاجرتی است که تاکنون ارائه شده است.»

آقای ترامپ با اشاره به اینکه برخی قوانین در آمریکا باعث سواستفاده پناهجویان از این کشور می‌شود، افزود: «ما می‌خواهیم به پناهجویان کمک کنیم، اما در عین حال اجازه نمی‌دهیم از ما سواستفاده شود. اگر ادعای درستی دارید پذیرفته می‌شوید، اما اگر دروغ بگویید، باید سریعا به خانه و وطن خود بازگردید.»

رئيس جمهوری آمریکا به سخت‌تر شدن قانون دریافت ویزای خانوادگی آمریکا هم اشاره کرد و اظهار داشت: «در سیستم مهاجرت فعلی ما، افراد به صورت زنجیره‌ای از طریق خانوادگی ویزای آمریکا و گرین کارت می‌گیرند که این امر تغییر می‌کند و گرین کارت باید به کسانی اختصاص داده شود که بتوانند به ارتقای سطح آمریکا کمک کنند.»

این در حالیست که تغییر قوانین دریافت ویزای خانوادگی، می‌تواند مشکلات زیادی را برای شهروندانی که از این طریق به این کشور مهاجرت می‌کنند پدید آورد.

بیشتر بخوانید:

ترامپ همچنین از سواستفاده‌ها و تقلب‌هایی که از سوی برخی از پناهجویان و مهاجران برای تشکیل پرونده خود در آمریکا اجام می‌شود ابراز نارضایتی کرد و از جدی‌تر شدن قوانین نظارتی و برخورد با این تقلب‌ها در نظام مهاجرتی جدید آمریکا خبر داد.

رئیس جمهوری آمریکا با تاکید بر اینکه این طرح مشمول گرین کارت‌های صادر شده پیش از آن نخواهد شد، ادامه داد: «کسانی که می خواهند گرین کارت ما را دریافت کنند باید آزمون بدهند، فرهنگ و ارزش‌های ما را بدانند و البته باید بتوانند به انگلیسی صحبت کنند.»

دونالد ترامپ می‌گوید طرح جدید او تمام منافذ برای تقلب و سواستفاده را برای دروغگویان و کسانی که شایستگی دریافت اقامت آمریکا را ندارند خواهد بست.

او همچنین بار دیگر بر طرح خود در خصوص ساخت دیوار مکزیک تاکید کرد و وعده داد تا پایان سال جاری میلادی حدود ۴۰۰ مایل از ساخت این دیوار انجام خواهد شد.

وی ضمن انتقاد از طرح لاتاری، آن‌را انتخابی تصادفی دانست که خلاف ارزش‌های آمریکایی عمل می‌کند و به افرادی که شایستگی‌های لازم برای ورود به آمریکا را ندارند اجازه اقامت و زندگی می‌دهد.

آقای ترامپ همچنین از نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان و سنا خواست تا بدون سیاسی کاری به این طرح هرچه سریعتر رای دهند، چرا که در غیر این صورت با برگزاری انتخابات ۲۰۲۰ و کسب اکثریت مجلس نمایندگان، سنا و همچنین در اختیار داشتن کاخ سفید از سوی جمهوری‌خواهان، او بدون مانع برنامه خود را اجرایی خواهد کرد.

به کانال تلگرامی یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت آمریکا: یک شبکه‌ قاچاق انسان از ازبکستان شناسایی و متلاشی شد

آمریکا ویزای دانشجویان خارجی که کلاس‌هایشان تماما آنلاین شده را لغو می‌کند

دیوان عالی آمریکا تایید کرد: دولت می‌تواند به مهاجران نیازمند به کمک مالی گرین کارت ندهد