Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دیوان عالی آمریکا تایید کرد: دولت می‌تواند به مهاجران نیازمند به کمک مالی گرین کارت ندهد

دیوان عالی آمریکا تایید کرد: دولت می‌تواند به مهاجران نیازمند به کمک مالی گرین کارت ندهد
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حامیان حقوق مهاجران در نقد طرح سختگیرانه مهاجرتی دونالد ترامپ از این طرح با عنوان «تست ثروت» یاد می کنند که باعث می شود مهاجران غیر سفیدپوست و نابرخوردار، مورد تبعیض قرار گیرند و از حق دریافت اقامت دائمی کنار گذاشته شوند.

آگهی

دیوان عالی ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه با تایید یکی از سختگیرانه‌ترین سیاست‌های مهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، به دولت اجازه داد تا قانونی را به اجرا بگذارد که بر اساس آن به مهاجرانی که به کمک‌های دولتی نیاز دارند اقامت دائم (گرین کارت) اعطا نشود.

دیوان عالی ایالات متحده با ۵ رای موافق در برابر ۴ رای مخالف به درخواست دولت چراغ سبز نشان داد و حکم دادگاه بدوی را که مانع اجرای این سیاست شده بود، لغو کرد. پنج قاضی محافظه کار دیوان عالی آمریکا از جمله جان رابرتز، رئیس دیوان به این طرح رای مثبت دادند.

حامیان حقوق مهاجران در نقد طرح سختگیرانه مهاجرتی دونالد ترامپ از این طرح با عنوان «تست ثروت» یاد می کنند که باعث می شود مهاجران غیرسفیدپوست و تنگدست مورد تبعیض قرار گیرند و از حق دریافت اقامت دائمی کنار گذاشته شوند.

دادخواست‌هایی با هدف بلوکه کردن این طرح از سوی ایالت‌های نیویورک، کنتیکت و ورمانت و همچنین چندین سازمان غیردولتی ارائه شده بود. جورج دانیلز، قاضی منطقه نیویورک پیش از این طرح دونالد ترامپ را «مخالف رویای آمریکایی» و «توجیه سیاست طرد و محرومیت» خوانده بود.

دولت ترامپ از دیوان عالی کشور خواسته است که این قانون را فورا و حتی پیش از رای دادگاه تجدید نظر ایالت نیویورک به اجرا بگذارد. با این حال دادگاه تجدید نظر ایالت نیویورک قرار است برای بررسی شکایت از حکم دادگاه بدوی در ۱۴ فوریه برگزار شود.

وزارت امنیت میهن ایالات متحده آمریکا در تابستان گذشته گفته بود که قصد دارد تعریف «هزینه عمومی» را در ارتباط با مهاجرانی اعمال کند که شرایط آنها باعث شود به کمک‌های دولتی وابسته شوند.

در گذشته معیار وابستگی یا عدم وابستگی به «هزینه عمومی» تنها در ارتباط با «کمک نقدی» اعمال می شد اما دولت ترامپ می خواهد که تعریف کمک دولتی را به کمک‌های غیرنقدی مانند مسکن دولتی، بهداشت و درمان و کمک‌های غذایی گسترش دهد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شناسایی ۳۹۰۰ کودک که با دستور ترامپ در مرز مکزیک و ایالات متحده از والدینشان جدا شدند

طرح مهاجرتی جدید ترامپ؛ سخت‌گیری‌های بیشتر برای مهاجرت به آمریکا

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود