Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آمریکا ویزای دانشجویان خارجی که کلاس‌هایشان تماما آنلاین شده را لغو می‌کند

آمریکا ویزای دانشجویان خارجی که کلاس‌هایشان تماما آنلاین شده را لغو می‌کند
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برنی سندرز، نماینده دموکرات ورمونت در مجلس سنای آمریکا در واکنش تندی به این تصمیم دولت در توییتر نوشت: «ظلم کاخ سفید حد و مرزی ندارد.»

آگهی

دولت آمریکا اعلام کرد به آن دسته از دانشجویان خارجی که کلاس‌های آنها در ترم پاییز در این کشور کُلا به صورت آنلاین برگزار می‌شود، روادید برای ورود نمی‌دهد و اگر این دانشجویان در آمریکا هستند باید خاک این کشور را ترک کنند.

در بیانیه اداره فدرال مهاجرت و گمرک ایالات متحده وابسته به وزارت امنیت داخلی آمریکا که روز ۶ ژوئن (۱۶ تیر) در همین زمینه منتشر شد آمده است: «وزارت امور خارجه آمریکا برای دانشجویانی که برنامه‌ها یا دانشکده‌های آنان در ترم پاییز تماما به فضای آنلاین انتقال پیدا کرده، روادید صادر نمی‌کند.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

این اداره در همان بیانیه تأکید کرده که گمرک و مرزبانی آمریکا اجازه ورود چنین دانشجویانی را به خاک ایالات متحده نخواهد داد و در بخش دیگری از بیانیه خود نیز آورده است: «دانشجویانی که در حال حاضر در ایالات متحده به سر می‌برند و مشمول برنامه کلاس آنلاین هستند باید خاک کشور را ترک کرده یا اقدام دیگری انجام دهند، مثلا به مرکز آموزشی حضوری انتقال یابند [...] در غیر این صورت با پیامدهای مهاجرتی روبرو شده و از جمله مشمول روند اخراج خواهند شد.»

این تصمیم ناگهانی واشنگتن بر وضعیت صدها هزار دانشجوی حاضر در آمریکا یا دانشجویانی که در انتظار ورود به این کشور هستند تأثیر خواهد گذاشت. دانشگاه‌ها و مراکز آمورش عالی نیز احتمالا درباره برنامه‌ها و کلاس‌های خود در ترم پاییز چاره‌اندیشی خواهند کرد.

برنی سندرز، نماینده دموکرات ورمونت در مجلس سنای آمریکا در واکنش تندی به این تصمیم دولت در توییتر نوشت: «ظلم کاخ سفید هیچ حد و مرزی ندارد.»

دانشجویان خارجی با پرداخت هزینه‌های تحصیل و اقامت خود سالانه میلیاردها دلار به اقتصاد آمریکا کمک می‌کنند. شمار دانشجویان خارجی مشغول تحصیل در ایالات متحده در سال‌های اخیر همواره در حال افزایش بوده است. بر اساس گزارش یک نهاد آمریکایی به نام «درهای باز برای تبادل آموزشی» شمار این گروه از دانشجویان سه سال متوالی است که از یک میلیون نفر فراتر رفته و در سال تحصیلی ۲۰۱۹-۲۰۱۸ به نزدیک یک میلیون صد هزار نفر رسیده است، آماری که ۵ و نیم درصد کل دانشتجویان آمریکا را تشکیل می‌دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ورود دانشجوی فلسطینی هاروارد به آمریکا به دلیل پست‌های دوستانش رد شد

طرح مهاجرتی جدید ترامپ؛ سخت‌گیری‌های بیشتر برای مهاجرت به آمریکا

از ماموریت قناری تا کلاغ سیاه؛ به راه افتادن کارزار ارعاب در فضای مجازی علیه حامیان اسرائیل و فلسطین