گفت‌وگو با طرفداران مادورو در محله‌های مرفه حامی‌ گوایدو

گفت‌وگو با طرفداران مادورو در محله‌های مرفه حامی‌ گوایدو
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«مخالفان خودشان می‌دانند که آمریکا در هر کشوری مداخله کرده، آنجا جنگ و کشتار به راه افتاده است. جنگ، کشت و کشتار، بمب. بمب چاویست و غیر چاویست نمی‌شناسد، وقتی افتاد روی خانه‌‌‌ها، افتاد.»

آگهی

چاکائو یکی از ثروتمندترین مناطق ونزوئلاست که در عین حال یکی از قلمروهای مخالفان دولت این کشور نیز به حساب می‌آید.

اما در این منطقه شماری از شهروندان طرفدار رئیس جمهوری، نیکلاس مادورو هستند. یکی از آنها مارلن بانگاس است که او را «شنل قرمزی» انقلاب ونزوئلا می‌نامند و به گفته خودش این لقب را رئیس جمهوری پیشین، هوگو چاوز به او داده است.

او که خانه‌اش را وقف چاوز کرده، «چاویسم» را همچنان دارای قدرت می‌داند و می‌گوید: «روحیه مردم در خیابان را ببینید. همه خوش‌اخلاقند، همه فعالند. بابت اتفاقاتی که سه‌شنبه پیش افتاده هیچ کس حالش بدتر نشده. برعکس، ما قوی هستیم.»

به نظر مارلن یک جنگ اقتصادی علیه ونزوئلا در جریان است. او که از دست چاوز نشان افتخار دریافت کرده از مداخله نظامی خارجی در کشورش بیم دارد، اما امیدوارانه می‌گوید: «به امید خدا، نه. مخالفان خودشان می‌دانند که آمریکا در هر کشوری مداخله کرده، آنجا جنگ و کشتار به راه افتاده است. جنگ، کشت و کشتار، بمب. بمب چاویست و غیر چاویست نمی‌شناسد، وقتی افتاد روی خانه‌‌‌ها، افتاد.»

بیشتر بخوانید:

بحران ونزوئلا؛ چرا نیکلاس مادورو هنوز خوان گوایدو را دستگیر نکرده است؟

رئیس جمهوری ونزوئلا از ارتش خواست تا برای مقابله با حمله احتمالی آمریکا آماده باشد

مبارزان چاویست طرفدار دولت در پایان هفته گذشته گرد هم آمدند تا درباره تغییراتی در رویکرد انقلاب رایزنی کنند. گفتگوهای داخلی آنها در فضاهای عمومی مانند مدارس انجام شد و طی آن انتقادهای فراوانی علیه مخالفان مطرح گردید.

ماریا اوکا می‌گوید: «مخالفان می‌گویند که اتحاد دارند، اما اتحادی در میان نیست. آنها در میان خودشان هم با هم اختلاف دارند و از هم انتقاد می‌کنند.»

قرار است نیکلاس مادورو نتایج این مذاکرات را اعلام کند.

هکتور استپا، خبرنگار یورونیوز در کراراکاس، پایتخت ونزوئلا می‌گوید: «مخالفان ونزوئلا آخر هفته گذشته راهپیمایی کردند. مخالفان نیکلاس مادورو یک بار دیگر از ارتش خواستند که از دستور دولت سربپیچند. آنها هم چنین یک بار دیگر از قربانیان خود یاد کردند. خوان گوایدو (رهبر مخالفان) باز هم هواداران خود را برای راهپیمایی در هفته جاری فرا خواهد خواست تا اعتراض خیابانی خاموش نشود.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دعوت گوایدو برای تجمع مسالمت آمیز در مقابل پادگان‌های نظامی در ونزوئلا

روسیه ادعای آمریکا در مورد ممانعت از فرار مادورو از ونزوئلا به کوبا را رد کرد

تظاهرات در ونزوئلا؛ زنی جوان با شلیک گلوله کشته شد