ممنوعیت پوشش برقع در سریلانکا پس از انفجارهای مرگبار عید پاک

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ممنوعیت پوشش برقع در سریلانکا پس از انفجارهای مرگبار عید پاک
ممنوعیت پوشش برقع در سریلانکا پس از انفجارهای مرگبار عید پاک

دولت سریلانکا اعلام کرده است که پوشش کامل صورت از سوی معتقدان به برخی مذاهب در این کشور از این پس ممنوع خواهد بود.

این تصمیم پس از حملات خونبار یکشنبه گذشته به چندین کلیسا و هتل لوکس در این کشور که دست کم ۲۵۰ کشته برجای گذاشت، اتخاذ می شود.

گروه موسوم به خلافت اسلامی، داعش، مسئولیت حملات یاد شده را برعهده گرفته و مقامات امنیتی در سریلانکا ضمن ابراز نگرانی از فعالیت برخی گروه های تندرو محلی از دستگیری دهها مظنون مرتبط با این حملات خبر داده اند.

تدابیر امنیتی پس از این حملات در سریلانکا افزایش یافته و مقام های امنیتی در این کشور برای یافتن هسته های تروریستی دست به بازرسی خانه به خانه زده اند.

بیشتر بخوانید:

مایتریپالا سیریسنا، رئیس جمهوری سریلانکا با صدور فرمانی مبنی بر اجرایی شدن یک قانون اضطراری برای پاکسازی کشورش از فعالان افراطی تاکید کرده است که این قانون از روز دوشنبه عملیاتی می شود.

ممنوعیت پوشش صورت که سبب پنهان کردن هویت افراد شود از جمله مواردی است که در قانون جدید بر آن تاکید شده است.

دفتر ریاست جمهوری سریلانکا با انتشار بیانیه ای ضمن اعلام این ممنوعیت تصریح کرده است که تصمیم برای اقدام یاد شده برای حفظ امنیت ملی اتخاذ شده است.

سریلانکا هشت روز پس از انفجارهای مرگبار کلمبو همچنان در وضعیت اضطراری قرار دارد.

سریلانکا، کشوری بیست و یک میلیون نفری که اغلب ساکنان آن را بودایی ها تشکیل می دهند حدود یک میلیون و دویست هزار کاتولیک را در خود جای داده که این میزان هفت درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید