علاقه ارتش دانمارک به استخدام بازیکنان بازی‌های رایانه‌ای

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
علاقه ارتش دانمارک به استخدام بازیکنان بازی‌های رایانه‌ای

ارتش دانمارک قصد دارد برای نیروی هوایی این کشور از میان جوانان حرفه ای در بازی های رایانه های استخدام کند. این تصمیم در پی تحقیقات مرکز مطالعاتی ارتش این کشور گرفته شده است.

به گفته این مرکز، علاقه مندان و بازیکنان بازی های رایانه ای ظرفیت بیشتری در یادگیری فناوریهای نیروی هوایی، از جمله خلبانی و کار در مرکز رادار دارند.

مطالعات ارتش دانمارک نشان می دهند علاقه مندان به بازی های رایانه ای زمانی که تحت فشار قرار می گیرند عملکرد بهتری نسبت به افراد عادی دارند.

آندرس بک، رئیس دفتر و سخنگوی وزیر دفاع دانمارک می گوید: « کسانی که مشغول بازی های رایانه ای اند در تصمیم گیری هایشان نسبت به بقیه سریع تر هستند. آنها در کار تیمی تبحر بیشتری دارند و ظرفیت بالایی در تخیل و آفرینش دارند.»

وی می گوید با تمرکز روی جوانان علاقه مند به بازی های رایانه ای ارتش دانمارک می تواند روی محدوده عظیمی از جوانان سرمایه گذاری کند.

وزارت دفاع دانمارک قصد دارد در همین زمینه، قراردادی جدید با یکی از بزرگترین شرکت های تولید بازی های رایانه ای، EA اسپورت(ای اِی اسپورت)، منعقد کند.

به گفته آندرس بک، اینکه چه جوانانی بازیکنان خوبی در زمینه بازی های رایانه ای هستند در تخصص وزارت دفاع نیست و آنها از متحصصان این شرکت،EA اسپورت، بهره می برند. البته سخنگوی وزارت دفاع دانمارک معتقد است معلوم نیست آیا این علاقه مندان به بازی های رایانه ای می توانند سربازان خوبی هم باشند یا نه؟ به گفته وی هنوز اظهارنظر در این باره زوداست.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید