Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تلفن سرکاری دو جوان روس از جانب زلنسکی به ماکرون

تلفن سرکاری دو جوان روس از جانب زلنسکی به ماکرون
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«اوکراین دست‌کم در یک چیز شبیه روسیه نیست و آن هم این است که شما هنوز همه مخالفان را به زندان نیانداخته‌اید!»

آگهی

دو شوخ‌چشم روس که خود را ولودیمیر زلنسکی، پیروز انتخابات ریاست جمهوری اوکراین جا زده بودند، رئیس جمهوری فرانسه امانوئل ماکرون، رئيس جمهوری فرانسه را نزدیک ۱۵ دقیقه در یک تماس تلفنی سر کار گذاشتند.

این دو نفر که با نام ووان و لکسوس شناخته می‌شوند توانستند رئیس جمهوری فرانسه را مجاب کنند که ولودیمیر زلنسکی و مترجم وی هستند و بعد تماس تلفنی خود با وی را روی یوتوب قرار دادند.

دفتر ریاست جمهوری فرانسه در پاسخ خبرنگاران اعلام کرد فعلا نمی‌تواند این اتفاق را تأیید یا رد کند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

یکی از این دو که نقش زلنسکی را پشت تلفن ایفا می‌کرده به طرف فرانسوی می‌گوید موفقیتش در کسب ۷۳ درصد آرا شبیه موفقیت ولادیمیر پوتین در انتخابات روسیه بوده است.

در این فایل صوتی شنیده می‌شود که کسی با صدایی شبیه امانوئل ماکرون با لحنی شوخ پاسخ می‌دهد که اوکراین دست‌کم در یک چیز شبیه روسیه نیست و آن هم این است که: «شما هنوز همه مخالفان را به زندان نیانداخته‌اید.»

همچنین شنیده می‌شود که یک مترجم روس حرف‌های طرف فرانسوی را همزمان برای طرف دیگر ترجمه می‌کند.

در بخش دیگری از این گفتگوی تلفنی طرف اوکراینی از طرف فرانسوی می‌خواهد اگر پترو پروشنکو، رئیس جمهوری کنونی اوکراین در دیوان عالی این کشور به فساد محکوم شد و احیانا به فرانسه گریخت، آقای ماکرون ترتیبات لازم را برای استرداد وی به اوکراین فراهم کند.

ووان و لکسوس، به ترتیب نام اصلی ولادیمیر کوزنتسف و آلکسی استولیاروف در سر کار گذاشتن شخصیت‌های معروف شهره‌اند و پیش از این هم با چهره‌های شناخته‌ شده‌ای نظیر التون جان، خواننده معروف بریتانیایی و بوریس جانسون، وزیر خارجه پیشین این کشور نیز به همین شکل شوخی کرده‌اند.

آقای زلنسکی، در ماه جاری میلادی و پیش از پیروزی در انتخابات بر پترو پروشنکو، در پاریس با امانوئل ماکرون دیدار و گفتگو کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زلنسکی با رد استعفای نخست وزیر اوکراین به او فرصت دوباره داد

وقتی اروپایی‌ها با برکسیت شوخی می‌کنند

ژنرال فرانسوی: هیچ کارشناس نظامی معتبری نمی‌تواند بگوید روس‌ها پاییز آینده نزدیک کی‌یف نخواهند بود