Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وقتی اروپایی‌ها با برکسیت شوخی می‌کنند

وقتی اروپایی‌ها با برکسیت شوخی می‌کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با وجود اخبار جدی و نگران کننده درباره آخرین وضعیت برکسیت، شهروندان کشورهایی مختلف اروپا در شبکه‌های اجتماعی رو به طنزپردازی آورده و شوخی‌های خود را درباره برکسیت با دیگران به اشتراک می‌گذارند.

آگهی

از زمان برگزاری برگزاری رفراندوم درباره خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تا اکنون که تنها چند هفته به تاریخ موعد مقرر اجرایی شدن برکسیت باقی‌ مانده است، شهروندان بریتانیایی و دیگر کشورهای اروپا دوران پر از خبر و هیجانی را گذرانده‌اند.

با اینکه هفته پیش اعلام شد ترزا می، نخست وزیر بریتانیا مصمم است که این کشور با از سر گرفتن مذاکرات در بروکسل با توافق از اتحادیه اروپا خارج شود، سران اتحادیه می‌گویند که زمان مذاکرات گذشته و توافق حاصل شده، توافق نهایی است.

با وجود اخبار جدی و نگران کننده درباره آخرین وضعیت برکسیت، شهروندان کشورهایی مختلف اروپا در شبکه‌های اجتماعی رو به طنزپردازی آورده و شوخی‌های خود را درباره برکسیت با دیگران به اشتراک می‌گذارند.

روسیه

اخبار مربوط به احتمال قحطی بعد از خروج بریتانیا، دستاویزی برای شوخی‌های اینترنتی در میان کاربرانی از روسیه شده است.

در مطلب دیگری نیز آمده است: «وقتی در کمیسیون اروپا کار می‌کنی و طرفدار گروه اسپایس گرلز هم هستی.»

اسپانیا

وقتی ترزا می‌ تلاش می‌کند با کلیدهای مختلف در برکسیت را باز کند اما هیچ کدام عمل نمی‌کنند.

روزنامه‌ای اسپانیایی هم اخراج سرمربی تیم منچستر را با برکسیت در هم آمیخته و به طنز نوشته‌: «بریتانیا دیگر برکسیت را عملی نخواهد کرد چرا که از دست مورینیو خلاص شدند.»

این کاربر اسپانیایی زبان نیز با عبارت «بریتانیای کبیر» به این صورت درباره برکسیت طنزپردازی کرده است. 

آلمان

یک وبسایت خبرهای طنز در آلمان در پستی در اینستاگرام از کشورهای اروپا خواسته است تا اتحادیه دیگری را بدون بریتانیا تشکیل دهند.

در همین وبسایت، در پست دیگری به طنز از بازگشت حکومت مطلقه سلطنتی در بریتانیا صحبت می‌کند و ملکه الیزابت را نشان می‌دهد که می‌گوید: «دیگر کافی است!»

این تصویر از «مارپیچ برکسیت» به این گونه مذاکرات پیچیده و طولانی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را دستمایه شوخی قرار داده است. 

فرانسه

کاربری فرانسوی نیز درباره بریتانیا و شهروندانش نوشته است: «خدا یک چیزی می‌دانست که آن‌ها را در یک جزیره قرار داد.»

یک کاربر دیگر فرانسوی درباره رابطه بریتانیا با اتحادیه اروپا به طنز نوشته است: «وقتی می‌خواستند عضو شوند، پدرمان را درآوردند. حالا هم که م یخواهند خارج شوند، باز هم پدرمان را درمی‌آورند. انگلیسی‌ها: گربه‌های اروپایی.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلفن سرکاری دو جوان روس از جانب زلنسکی به ماکرون

نخست‌وزیر جمهوری ایرلند: برکسیت به‌نوعی خودزنی است

تصاویری از تشریفات پادشاهی و کالسکه سلطنتی در لندن؛ چارلز سوم پارلمان جدید بریتانیا را افتتاح کرد