Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

انگیزه نامزد ۱۰۰ ساله شورای شهر: احیای یک استخر قدیمی

انگیزه نامزد ۱۰۰ ساله شورای شهر: احیای یک استخر قدیمی
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالی که برای بسیاری افراد رسیدن به سن ۱۰۰ سالگی دلیل کافی برای بیخیالی نسبت به تحولات سیاسی است، یک پیرزن آلمانی پس از یک قرن زندگی تصمیم گرفته فصل تازه‌ عمر خود را با نامزدی در انتخابات شورای شهر کیرشهایم‌بولاندن آغاز کند.

آگهی

در حالی که برای بسیاری افراد رسیدن به سن ۱۰۰ سالگی دلیل کافی برای بیخیالی نسبت به تحولات سیاسی است، یک پیرزن آلمانی پس از یک قرن زندگی، تصمیم گرفته فصل تازه‌ عمر خود را با نامزدی در انتخابات شورای شهر کیرشهایم‌بولاندن آغاز کند.

لیزل هایزه، معلم سابق ورزش ضمن نامزدی برای انتخابات شورای شهر، کارزاری بر محور بازگشایی استخر قدیمی شهر که از سال ۲۰۱۱ میلادی تعطیل شده، متمرکز کرده است.

مبارزه او برای ممانعت از نتقال این استخر به خارج از شهر چند سالی است که ادامه دارد ولی تاکنون حرف های او به دلیل سن زیادش خیای شنیده و جدی گرفته نشده ولی اکنون او فرصت یافته تا به عنوان نامزد شورای شهر، ایده خود را به گوش همشریانش برساند.

خانم هایزه می‌گوید، قبلا تا می‌خواستم صحبت کنم میکروفون‌ها را خاموش می‌کردند ولی حالا به عنوان یک نامزد ۱۰۰ ساله جایگاه ویژه ای پیدا کرده‌ام و شانش این را دارم که حرف بزنم و حرف‌هایم شنیده شود.

او که از مخالفان برکسیت است، افزایش حساسیت‌های زیست محیطی جوانان را امیدوار کننده می‌داند و راه موفقیت در زمینه توسعه پایدار را سرمایه‌گذاری بر روی همین جوانان می‌داند.

خانم هایزل به جوانان توصیه می‌کند که برای طول عمر بیشتر ورزش، زندگی و تغذیه سالم و پویایی مداوم ذهن را فراموش نکنند.

عکس از رویترز

بیشتر بخوانید:افزایش سن رسمی «سالخوردگی» از ۶۵ به ۷۵ سال

انتخابات شورای شهر کیرشهایم‌بولاندن که شهری با ۸ هزارنفر جمعیت است و در جنوب غربی ایالت رینلند-پالاتینات واقع شده، روز ۲۶ ماه می برگزار خواهد شد.

در این انتخابات خانم هایزه در فهرست گروه مردمی با عنوان « ما برای کیرشهایم‌بولاندن» قرار گرفته هدف توسعه پایدار و بهبود شرایط ریست محیطی را دنبال می‌کند.

اعضاء این گروه از حضور خانم هایزه در فهرست نهایی خود به دلیل ظرفیت تبلیغاتی بالای او خشنود هستند.

بیشتر بخوانید:فرار از خانه سالمندان؛ خوش‌گذرانی در کنسرت «هوی‌متال»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلژیک؛ تظاهرات دانش آموزان برای حفاظت از محیط زیست

پلیس آلمان بیش از ۱۰۰ فعال محیط زیست را بازداشت کرد

مادر ۹۸ ساله برای مراقبت از پسر ۸۰ ساله‌اش، ساکن خانه سالمندان شد