شرکت هزاران بلژیکی در چالش «ماه بدون غُر»

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
شرکت هزاران بلژیکی در چالش «ماه بدون غُر»
کپی رایت  AFP

هر فرد به طور متوسط روزانه بین ۱۵ تا ۳۰ بار غُر می‌زند.

این شکایت‌ها و غرولندها می‌توانند موارد مختلفی را شامل شوند، از وضع آب و هوا گرفته تا کارهای شخصی و روابط اجتماعی: «چقدر هوا سرده»، «غذای شرکت چرا انقدر بده»، «دوست پسرم چرا من رو سورپرایز نمیکنه؟»، «رئیسم چرا به حرفم گوش نمیده؟»، «دوست دخترم چرا انقدر شلخته است؟».

با توجه به این عادت رایج، گروهی از بلژیکی‌ها برای جلب توجه افراد به اهمیت مشکل غرغرهای روزانه و نقش آن در ایجاد فضای بدبینی چالشی ابداع کرده‌اند و از مردم خواسته‌اند به آن بپیوندند.

برای مقابله با این روحیه منفی، ۳۲ هزار نفر از مردم بلژیک تصمیم گرفته‌اند در رویدادی با عنوان «ماه بدون غُر» شرکت کنند.

در این چالش که به ابتکار دو جوان بلژیکی از ۱ آوریل شروع می‌شود و تا ۱ ماه مه ادامه خواهد یافت، شرکت کنندگان باید قبل از پراکندن جو منفی، حرف را دهان بچرخانند و ببینند که آیا جمله‌شان حاوی غرولند و بدبینی است؟ در صورتی که جواب مثبت بود، از گفتن آن خودداری کنند.

هدف این چالش همچون چالش‌های نظیر آن، همچون ماه بدون الکل یا ماه بدون گوشت، جلب توجه افراد به تعداد و اهمیت مشکل غرغرهای روزانه است که باعث به وجود آمدن فضای منفی بر روی خود و اطرافیان می‌شوند.

پایه‌گذاران کمپین ابراز امیدواری کرده‌اند که این چالش بتواند افراد را بیشتر از گذشته متوجه تاثیر رفتارهای شخصی بر محیط فردی و اجتماعی بکند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید