ارتش پاکستان: مرزبانان ایرانی را در یک عملیات اطلاعاتی آزاد کردیم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نیروهای ویژه ارتش پاکستان
نیروهای ویژه ارتش پاکستان   -   کپی رایت  آرشیو رویترز

پاکستان روز ۲۱ مارس (اول فروردین) از آزاد شدن مرزبانان ایرانی خبر داد.

روابط عمومی ستاد مشترک ارتش پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای ارتش این کشور طی یک عملیات اطلاعاتی در منطقه چاغی واقع در استان بلوچستان موفق شدند چهار سرباز ایرانی را آزاد و به مقامات این کشور تحویل دهند.

بر اساس این بیانیه نیروهای ارتش پاکستان «بر اساس یافته‌های اطلاعاتی مبنی بر ورود تروریست‌های یک سازمان ممنوع به خاک پاکستان از طریق مرز با افغانستان» توانستند «پس از تبادل آتش، چهار نظامی ایرانی ربوده شده را از مخفی‌گاه موقت» آزاد کنند.

بیشتر بخوانید: چهار مرزبان ایرانی ربوده شده در مرز پاکستان آزاد شدند

پیش از این نیز بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در نخستین دقایق پنج‌شنبه یکم فروردین ماه ۹۸ از آزادی ۴ مرزبان ایرانی خبر داده بود که پنج ماه پیش ربوده شده بودند. قاسمی ضمن اعلام این خبر، با تقدیر از دولت و ارتش پاکستان برای «عملیات موفق» آزادسازی مرزبانان ایرانی اعلام کرد: «امیدواریم مرزبانان باقیمانده نیز هرچه سریع‌تر رهایی یافته و به سلامت به کشور بازگردند.»

خبرگزاری تسنیم به نقل از سردار سرتیپ محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران، اسامی مرزبانان آزاد شده را به ترتیب محمود هرمزی، پدرام موسوی، کیانوش بابایی و عبدالکریم شریفی اعلام کرده است.

شماری از مرزبانان ایرانی مهرماه سال ٩٧ به دست گروه‌ جیش‌العدل در نقطه صفر مرزی میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان به گروگان گرفته شده و به داخل خاک پاکستان منتقل شدند.

مقامات ایران می‌گویند هنوز ۶ نفر دیگر از مرزبانان ایرانی در اختیار این گروه قرار دارند.