Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

روحانی: علیه آمریکا به‌دلیل ارتکاب «جنایت علیه بشریت» ضد ایران شکایت می‌کنیم

روحانی: علیه آمریکا به‌دلیل ارتکاب «جنایت علیه بشریت» ضد ایران شکایت می‌کنیم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«دنیا بداند کاری که آمریکا علیه ایران کرده علیه زندگی عادی و مواد غذایی مردم بوده و در لایحه قضایی روشن می‌شود که چه اقداماتی در آینده را باید انجام دهیم.»

آگهی

حسن روحانی، رییس جمهوری ایران روز دوشنبه ۲۷ اسفند پس از آخرین جلسه هئیت دولت در سال ۹۷ از اقدامات حقوقی دولت علیه آمریکا و تحریم‌های این کشور خبر داد.

آقای روحانی با اشاره به «خروج بدون دلیل» آمریکا از توافق هسته‌ای، هدف آمریکا از اعمال «شدیدترین تحریم‌ها» را بازگشت این کشور به ایران توصیف کرد.

رییس جمهوری ایران با خاطر نشان کردن رای صادر شده به نفع ایران در دیوان بین‌المللی دادگستری از اقدامات آتی دولت در این زمینه گفت: «بخش حقوقی دولت و وزارت خارجه مسئول هستند لایحه شکوائیه‌ای علیه کسانی که در آمریکا در طراحی و اجرای تحریم‌ها دخالت کرده‌اند، به عنوان جنایت علیه بشر تدوین کنند و در دادگاه صالحه در داخل کشور مطرح کنند و اگر دادگاه رأی داد، قدم‌های بعدی را دنبال کنیم.»

بیشتر بخوانید:

آقای روحانی درباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران تصریح کرد: « دنیا بداند کاری که آمریکا علیه ایران کرده علیه زندگی عادی و مواد غذایی مردم بوده و در لایحه قضایی روشن می‌شود که چه اقداماتی در آینده را باید انجام دهیم.»

رییس جمهوری ایران تاکید کرد که کشورهای اروپایی در زمینه برجام از آمریکا حمایت نکردند و اقدامات ایران در واکنش به خروج آمریکا از توافق هسته‌ای «حساب شده» بوده است.

حسن روحانی در این سخنان تلاش‌های آمریکا برای «به زانو درآوردن ملت ایران» را شکست خورده توصیف کرد و هدف سال آینده دولت را رساندن کالاهای اساسی به دست مردم خواند: « توان ما برای سال آینده برای تولید، اشتغال و به دست مردم رساندنِ کالاهای اساسی است. برخی به شیوه کار ایراد دارند و ممکن است تغییراتی بدهیم و اصل در اختیار قرار دادن ۱۵ میلیارد دلار برای کالاهای اساسی مردم را ادامه خواهیم داد. کمک‌های حمایتی نوبه‌ای را نیز در سال آینده ادامه خواهیم داد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روحانی: تسلیم نمی‌شویم اما آماده مذاکره محترمانه هستیم

سفر روحانی به عراق در سایه تحریم‌های آمریکا

ایران خواستار رفع تحریم هواپیمایی ماهان توسط آلمان شد