Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

شکایت قضایی تیم ملی فوتبال زنان آمریکا از شرایط تبعیض آمیز جنسیتی

شکایت قضایی تیم ملی فوتبال زنان آمریکا در خصوص شرایط تبعیض آمیز جنسیتی
شکایت قضایی تیم ملی فوتبال زنان آمریکا در خصوص شرایط تبعیض آمیز جنسیتی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این شکایت که به یک دادگاه فدرال در شهر لس آنجلس ارائه شده نسبت به شرایط متفاوت و تبعیض آمیز فدراسیون در زمینه های آموزش، سفر و نیز دستمزد بازیکنان به شدت اعتراض شده است.

آگهی

اعضای تیم ملی فوتبال زنان آمریکا به دلیل دستمزد کمتر از مردان و شرایط تبعیض آمیز تمرین و مسابقه نسبت به تیم مردان از فدراسیون فوتبال کشورشان شکایت کردند.

تیم فوتبال زنان آمریکا که قهرمانی جام جهانی را یدک می کشد تصمیم برای این اقدام قضایی را هشتم مارس که را روز جهانی حقوق زنان نام گرفته علنی و رسانه ای کرد.

در این شکایت که به یک دادگاه فدرال در شهر لس آنجلس اراده شده نسبت به شرایط متفاوت و تبعیض آمیز فدراسیون در زمینه های آموزش، سفر و نیز دستمزد بازیکنان به شدت اعتراض شده است.

این درحالیست که شکایتی مشابه از سوی برخی زنان فوتبالیست آمریکایی سه سال قبل به کمیسیون نظارت بر برابری فرصت های شغلی در آمریکا تسلیم شده بود.

کارلی لوید، هافبک باشگاه هیوستون دش و یکی از دو کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان آمریکا در زمینه شکایت تازه ارائه شده به دادگاه می گوید: «با توجه به موفقیت های بی سابقه ای که تیم ما در زمین به دست آورده جای تاسف است که باید همچنان برای کمترین خواسته ها از جمله بهبود شرایط تمرینی مبارزه کنیم.»

مگان رپینو و الکس مورگان از جمله دیگر فوتبالیست های زن سرشناس در آمریکا هستند که نامشان در فهرست شاکیان این پرونده آمده است. این افراد اعلام کرده اند که به‌رغم قابلیت های بالای تیم ملی زنان و عناوین بهتری که این تیم کسب کرده برای آنها همچنان دستمزدهای بسیار پایین تری نسبت به تیم ملی مردان آمریکا در نظر گرفته می شود.

اقدام قضایی فوتبالیست های زن آمریکایی نسبت به شرایط تبعیض آمیز یاد شده در حالی صورت گرفته که سه ماه دیگر قرار است این تیم در جریان مسابقات فوتبال جام جهانی زنان در فرانسه از عنوان قهرمانی خود دفاع کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاضی فدرال فرجام‌خواهی شکایت زنان فوتبالیست در آمریکا را به تاخیر انداخت

نتیجه یک نظرسنجی: ۴۵ درصد از زنان مسلمان فرانسه تبعیض را تجربه می‌کنند

سرنوشت نامعلوم تیم فوتبال زنان ملوان