کشته شدن ۲۰ طرفدار رژیم سوریه و فرار هزاران نفر از بمباران خان‌شیخون

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
کشته شدن ۲۰ طرفدار رژیم سوریه و فرار هزاران نفر از بمباران خان‌شیخون
کشته شدن ۲۰ طرفدار رژیم سوریه و فرار هزاران نفر از بمباران خان‌شیخون   -   کپی رایت  خبرگزاری فرانسه

شبه‌نظامیان مخالف رژیم سوریه از سه روز پیش تاکنون دست کم ۲۰ نفر از نیروهای طرفدار بشار اسد را کشته‌اند.

سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه روز سه‌شنبه ۷ اسفند با اعلام این خبر گفته است این افراد در جریان حملات جداگانه جهادگرایان در استان ادلب واقع در شمال غربی سوریه جان خود را از دست داده‌اند.

این سری حملات از زمان اعلام منطقه غیرنظامی در ادلب تاکنون یکی از خشونت‌بارترین نبردها در این منطقه بوده است. در ماه سپتامبر گذشته روسیه و ترکیه پیمانی را امضا کردند که به موجب آن برخی مناطق درگیر نبرد در استان ادلب «غیرنظامی» اعلام شد. هدف از امضای این پیمان جلوگیری از گسترش حمله رژیم اسد در استان ادلب بود اما اکنون به نظر می‌رسد درگیری در همان مناطق از سر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید:

فرار هزاران نفر از بمباران خان‌شیخون

روز سه‌شنبه دیدبان حقوق بشر سوریه همچنین از افزایش چشمگیر حملات هوایی ارتش سوریه به مناطق تحت کنترل مخالفان در شمال غربی سوریه خبر داد. به گزارش این سازمان حقوق بشری، بر اثر این حملات هزاران تن از ساکنان غیرنظامی شهر خان‌شیخون مجبور به ترک این شهر شدند.

رسانه‌های دولتی سوریه گزارش دادند که پیش از این حملات، شورشیان مخالف دولت به چند شهر در شمال استان حماه راکت شلیک کرده‌اند بر اثر آن دست کم یک نفر کشته و هفت نفر دیگر مجروح شده‌اند. این رسانه‌ها حملات شورشیان به این منطقه را مصداق «نقض توافق تنش‌زدایی» خوانده‌اند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید