فرانسوا اولاند با کاروان امنیتی وارد کردستان عراق شد

فرانسوا اولاند با کاروان امنیتی وارد کردستان عراق شد
Copyright  عکس آرشیوی است
نگارش از Euronews

فرانسوا اولاند، رییس‌جمهوری پیشین فرانسه با کاروان امنیتی وارد خاک اقلیم کردستان عراق شد. اولاند برای دیدار با مقام‌های منطقه کردستان عراق امروز وارد شهر اربیلِ شده است.

فرانسوا اولاند، رییس‌جمهوری پیشین فرانسه با کاروان امنیتی وارد خاک اقلیم کردستان عراق شد. قرار است آقای اولاند در شهر اربیل با مقام‌های منطقه کردستان عراق دیدار کند. از اربیل تا موصل، جایی که ابوبکر البغدادی رهبر داعش خلافت اسلامی خود را در موصل اعلام کرد ساعتی بیش راه نیست.

موصل، دومین شهر بزرگ عراق در حال بازگشت به وضع طبیعی بعد از سه سال درگیری است. کلیساها، مساجد و زیرساخت‌ها در حال بازسازی است. آقای اولاند ضمن بازدید از بخش‌های شرقی شهر با خبرنگاران و شخصیت‌های مذهبی شهر دیدار و گفت‌وگو کرده است.

او سپس به مناطق غربی موصل رفت، جایی که خرابی‌های ناشی از جنگ بیش از دیگر مناطق به چشم می‌آید و بازسازی‌ آن نیز در جریان است.

آقای اولاند در جمع خبرنگاران گفت: «جامعه بین‌المللی نقش خود را ایفا کرده و ائتلاف به عراق برای مبارزه با داعش کمک کرده و حالا وقت آن رسیده است تا جامعه بین‌المللی برای بازسازی و تثبیت این کشور همکاری لازم را داشته باشد.»

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط