Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اروپایی‌ها به پوتین بیشتر از ترامپ اعتماد دارند

اروپایی‌ها به پوتین بیشتر از ترامپ اعتماد دارند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد اکثریت مردم آمریکا به رئيس جمهور خود اعتماد ندارند.

آگهی

نتایج یک پژوهش نشان می دهد شهروندان فرانسه و آلمان بیشتر از دونالد ترامپ به پوتین اعتماد دارند.

این نظرسنجی که از سوی موسسه پیو انجام شده است نشان می‌دهد اروپایی‌ها بیشتر از دونالد ترامپ به ولادیمیر پوتین و شی جین پینگ اعتماد دارند. نتایج یک پژوهش که روز سه‌شنبه ۱۳ فوریه منتشر شد این موضوع را مشخص کرده است.

گفتنی است شهروندان کشورهای کانادا، فرانسه، آلمان، ژاپن، ایالات متحده، بریتانیا و روسیه در این نظرسنجی شرکت داشته‌اند.

این تحقیق نشان می‌دهد اکثریت کسانی که در این هفت کشور مورد پرسش قرار گرفته‌اند به آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون اعتماد دارند.

بیشتر بخوانید:

مرکل و ماکرون مورد اعتمادترین هستند

صدر اعظم آلمان که با چالش‌های سیاست داخلی رو به رو بوده است و از رهبری حزب خود هم کنار رفته است و اعلام کرده در پایان دوره کنونی دیگر در انتخابات آلمان شرکت نخواهد کرد مورد اعتمادترین رهبر جهان در میان ۷ کشوری است که این نظرسنجی در بین آنها انجام شده است. اکثریت افراد شرکت کننده در این نظرسنجی معتقدند مرکل به نسبت دیگر رهبران جهان درست‌ترین کار را انجام می‌دهد.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد امانوئل ماکرون بعد از مرکل در جایگاه دوم قرار دارد. این در حالیست که رئيس جمهوری فرانسه اخیرا با چالش‌های جدی داخلی روبه‌رو بوده است و تظاهرات جنبش موسوم به جلیقه زردها دولت ماکرون را به دردسرهای بسیاری انداخته است.

همانطور که در نمودار قابل مشاهده است، در حالیکه اکثریت آمریکایی‌ها به رهبران اروپایی اعتماد دارند، این رابطه متقابل نیست و اروپایی‌ها به دونالد ترامپ اعتماد چندانی ندارند.

در واقع اروپایی‌ها کمترین اعتماد را به دونالد ترامپ دارند. چرا که تنها ۱۰ درصد آلمانی‌ها و ۹ درصد فرانسوی‌ها بر این باورند رئيس جمهور کنونی امریکا اقدامات درست را انجام می‌دهد.

دیگر نکته قابل توجه در نتایج این نظرسنجی این است که دونالد ترامپ تنها رهبری است که حتی در کشور خودش هم اکثریت شهروندانش به او اعتماد ندارند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحلیلگران: هرج ومرج پس از انتخابات آمریکا برای روسیه بهترین نتیجه است

سیاست داخلی روسیه با پوتین رو به کدامین سو دارد؟

پوتین با همتای بلاروسی در پیست هاکی روی یخ