Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دولت مادورو برای ذخیرۀ درآمدهای نفتی به بانک‌های روسیه روی آورد

دولت مادورو برای ذخیرۀ درآمدهای نفتی به بانک‌های روسیه روی آورد
Copyright REUTERS/Carlos Garcia Rawlins
Copyright REUTERS/Carlos Garcia Rawlins
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تا کنون حساب‌های بانکی ونزوئلا برای دریافت پول نفت در آمریکا و اتحادیه اروپا دایر بودند و از این بانک‌ها برای نقل و انتقال پول به چین استفاده می‌شد.

آگهی

شرکت نفتی دولتی «پترولئوس دی ونزوئلا» (PDVSA) به مشتریانش اعلام کرد که از این به بعد پرداخت‌های حاصل از فروش نفت را به حساب سپرده‌ای که در «گازپروم بانک» روسیه افتتاح شده واریز کنند.

این در حالیست که تا کنون و حتی پس از دور اول تحریم‌های ونزوئلا در سال ۲۰۱۷ میلادی، حساب‌های بانکی این کشور برای دریافت پول حاصل از فروش نفت در ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا دایر بودند و همچنان از این بانک‌ها برای نقل و انتقال پول به چین استفاده می‌شد.

خبر باز شدن حساب جدیدی در «گازپروم بانک» روسیه روز یکشنبه توسط خبرگزاری رویترز پس از دیدن اسناد مربوطه منتشر شد.

این اقدام «پترولئوس دی ونزوئلا» پس از آن انجام شد که ایالات متحده آمریکا تحریم‌های مالی سختگیرانه‌ای را از ۲۸ ژانویه با هدف محدود کردن دسترسی نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا به درآمدهای نفتی به اجرا گذاشت و طرفداران خوان گوآیدو، رئیس جمهور خودخواندۀ این کشور نیز اعلام کردند که به‌زودی حسابی را در ایالات متحده آمریکا برای دریافت درآمدهای حاصل از فروش نفت افتتاح خواهند کرد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

در پی تحریم‌های نفتی آمریکا، مشتریان نفت ونزوئلا به دلیل مشکلاتی که در راه پرداخت‌ها بوجود آمده، محموله‌های نفتی بارگیری شده در این کشور را تحویل نمی‌گیرند و به این ترتیب تولید و پالایش نفت را برای شرکت «پترولئوس دی ونزوئلا» غیرممکن کرده‌اند.

واشنگتن همچنین ضرب‌الاجلی را برای آن دسته از شرکت‌های آمریکایی فعال در ونزوئلا همچون شورون، هالیبرتون، جنرال الکتریک و شلومبرگر تعیین کرده تا به فعالیت‌هایشان در این کشور واقع در آمریکای جنوبی پایان دهند.

اتحادیه اروپا نیز کشورهای عضو را تشویق کرده است تا دولت موقت خوان گوآیدو را تا زمان برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور به رسمیت بشناسند. بروکسل همچنین اعلام کرد که احتمال دارد تحریم‌های مالی را برای جلوگیری از دسترسی مادورو به درآمدهای نفتی به اجرا بگذارد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا اقدام حزب حاکم ونزوئلا در تصاحب مجمع ملی را محکوم کرد

آلمان و روسیه: با وجود تحریم‌های آمریکا «نورداستریم ۲» تکمیل خواهد شد

گروگانگیری داعش در روستوف؛ نیروهای ویژه روسیه در پی درگیری مرگبار زندانبانان را آزاد کردند