Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نتیجه یک پژوهش: در اروپا سن امید به زندگی در سلامت زنان بیشتر از مردان است

رقص نور در لیتوانی
رقص نور در لیتوانی Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مردان و زنان سوئدی به ترتیب با ۷۳ سال و ۷۳ سال و نیم رکورددار امید به زندگی در سلامت کامل هستند.

آگهی

بر اساس داده‌های مرکز آمار اروپا، میانگین سن امید به زندگی در سلامت در کشورهای اروپایی در سال ۲۰۱۶ برای زنان ۶۴/۲ سال و برای مردان ۶۳/۵ سال بوده است.

گزارش این نهاد مطالعاتی اتحادیه اروپا نشان می‌دهد که امید به زندگی در میان زنانی که در ۳۰ کشور اروپایی زندگی می‌کنند در سال ۲۰۱۶، ۵/۴ سال بیش‌تر از مردان بوده است. با این حال بسیاری از زنان انتظار این را دارند که بیش‌تر این سال‌های اضافی را با محدودیت حرکتی بگذرانند. این در حالیست که نسبت بیشتری از مردان مورد مطالعه در همین جامعه آماری امیدوارند همین ۵ سالِ کم‌تر را بدون بیماری‌های جدی پشت سر بگذارند.

در این پژوهش، مردان و زنان سوئدی به ترتیب با ۷۳ سال و ۷۳ سال و نیم رکورددار امید به زندگی در سلامت کامل هستند. شهروندان لتونی با ۵۲/۳ سال برای مردان و ۵۴/۹ سال برای زنان، کم‌ترین امید به زندگی در سلامت در میان ۳۰ کشور اروپایی مورد مطالعه در این تحقیق را داشته اند.

eurostat
وضعیت سن امید به زندگی در سلامت در کشورهای اروپاییeurostat

نتایج همین پژوهش نشانگر آن است که در بیست کشور عضو اتحادیه اروپا، امید به سال‌های زندگی در سلامت برای زنان بیشتر از مردان بوده است؛ اختلاف میان همین شاخص در چهار کشور بلغارستان، استونی، لیتوانی و لهستان بالای سه سال برآورد شده است. به بیان دیگر در این کشورها امید به زندگی در سلامت برای زنان ۳ سال بیش‌تر از مردان است.

با این حال در هفت کشور عضو اتحادیه اروپا مردان نسبت به زنان امید بیشتری به سال‌های زندگی در سلامت دارند: مردان هلندی، لوکزامبورگی، پرتغالی و فنلاندی در صدر این جدول قرار دارند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا بریتانیایی‌ها امید به زندگی کمتری نسبت به مردم دیگر کشورهای ثروتمند دارند؟

پیش‌بینی‌های آماری از افزایش جمعیت مسلمانان در کشورهای اروپایی

درخواست مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا؛ آیا خط مشی واحد در قبال اسرائیل و فلسطین ممکن می‌شود؟