Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

درخواست پاپ فرانسیس از رهبران اروپا برای پذیرش کشتی‌ مهاجران

درخواست پاپ فرانسیس از رهبران اروپا برای پذیرش کشتی‌ مهاجران
Copyright  REUTERS/Alessandro Bianchi
Copyright  REUTERS/Alessandro Bianchi
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیش از دو هفته از بلاتکلیفی کشتی نجات «Sea-Watch3» حامل ۳۲ مهاجر و کشتی «Sea-Eye» حامل ۱۷ مهاجر در دریای مدیترانه می‌گذرد.

آگهی

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیکهای جهان روز یکشنبه از رهبران اتحادیه اروپا خواست تا نزاع بر سر سرنوشت ۴۹ مهاجری که در دو کشتی نجات در دریای مدیترانه سرگردان هستند را متوقف و بندر امنی را برای پهلوگیری این کشتی‌ها تعیین کنند.

او در جریان سخنرانی خود مقابل هزاران نفر از مسیحیانی که به مناسبت عید اپیفانی در میدان سنت پیتر واتیکان جمع شده بودند، با انتقاد از رویکرد دو کشور ایتالیا و مالت در برخورد با بحران مهاجرت گفت: «من از صمیم قلب از رهبران اروپا تقاضا دارم که همبستگی خود را با این مهاجران نشان دهند؛ مهاجرانی که به دنبال یک بندر امن هستند تا از کشتی پیاده شوند.»

پیش از پاپ فرانسیس نیز دهها گروه فعال در امور بشردوستانه در هفته گذشته درخواست مشابهی را از اتحادیه اروپا مطرح کردند.

بیش از دو هفته از بلاتکلیفی کشتی نجات «Sea-Watch3» حامل ۳۲ مهاجر و کشتی «Sea-Eye» حامل ۱۷ مهاجر در دریای مدیترانه می‌گذرد. این دو کشتی که هر دو متعلق به گروههای خیریۀ آلمانی هستند، هنوز نتوانسته‌اند بندری را برای پیاده کردن مهاجران عمدتا آفریقایی بیابند.

پیش از این لوئیجی دی مایو، معاون نخست‌وزیر ایتالیا و رهبر جنبش ۵ ستاره در این کشور اعلام کرده بود که اگر مالت به این کشتی‌ها اجازۀ پهلوگیری بدهد، آنگاه رم نیز حاضر است زنان و کودکانی را که در میان این مهاجران هستند بپذیرد. اما ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا که رهبر حزب ضدمهاجرت «لیگا» است با این طرح مخالفت و بر بسته ماندن بنادر تاکید می کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا استفاده از ناو برای نجات مهاجران در دریا را متوقف می‌کند

بحران مهاجرت؛ توافق فرانسه و بریتانیا برای تشدید نظارت بر کانال مانش

پاپ راه را برای قدیس شدن یک اینفلوئنسر نوجوان باز کرد