مدیترانه، مدفن بیش از ۲ هزار و دویست پناهجو در سال ۲۰۱۸

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
یکی از مهاجران که سوار بر کشتی نجات به سمت ساحل اسپانیا در حرکت است.
یکی از مهاجران که سوار بر کشتی نجات به سمت ساحل اسپانیا در حرکت است.   -   کپی رایت  عکس از آسوشیتد پرس

بر اساس آخرین گزارش کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در سال ۲۰۱۸ میلادی ۲ هزار و ۲۶۲ پناهجو در دریای مدیترانه جان خود را از دست داده‌ یا ناپدید شده‌اند.

این رقم نسبت به سال ۲۰۱۷ میلادی نزدیک به ۳۰ درصد کاهش یافته است. در این سال بیش از ۳ هزار و صد نفر در مدیترانه جان باخته بودند.

بر اساس این گزارش در سال گذشته میلادی نزدیک به ۱۱۵ هزار نفر از طریق مدیترانه خود را به اروپا رسانده‌اند؛ به این رقم باید ۶ هزار و ۸۰۰ تن دیگر را که وارد سئوتا، از سرزمین‌های اسپانیا در شمال آفریقا شده‌اند، افزود.

اعداد و ارقام نشان می‌دهد که ورود پناهجویان به اروپا از طریق دریای مدیترانه نسبت به اوج آن در سال ۲۰۱۵ کاهش چشمگیری یافته است. در این سال بیش از یک میلیون نفر با گذر از دریا وارد خاک اروپا شدند.

اما با وجود کاهش قابل توجه تعداد مهاجران، چندان از شمار قربانیان کاسته نشده است. با این که عبور پناهجویان از مدیترانه نسبت به سال ۲۰۱۵ تقریبا به یک دهم رسیده اما تعداد جانباختگان تنها نزدیک به یک سوم کاهش یافته است. در سال ۲۰۱۵ میلادی و در اوج مهاجرت از طریق مدیترانه نزدیک به ۳ هزار و ۸۰۰ نفر در دریا جان خود را از دست داده بودند.

عکس از آسوشیتد پرس
کودکان پناهجو سوار بر کشتی نجات «اوپن آرمز» به اسپانیا در حرکتندعکس از آسوشیتد پرس