۱۷ کشته در جریان برگزاری انتخابات پارلمانی بنگلادش

۱۷ کشته در جریان برگزاری انتخابات پارلمانی بنگلادش
نگارش از Euronews

پلیس بنگلادش اعلام کرده که خشونت‌ها به دنبال برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور تا کنون مرگ ۱۷ نفر را به همراه داشته است. کشته‌ها شامل ۷ نفر از حزب حاکم و ۵ نفر از اتحاد مخالفان هستند. سُهل رعنا، سخنگوی پلیس بنگلادش گفته که ۲۰ نفر نیز در این درگیری‌ها زخمی‌ شده‌اند.

پلیس بنگلادش اعلام کرد که خشونت‌ها به دنبال برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور تا کنون مرگ ۱۷ نفر را به همراه داشته است. کشته‌ها شامل ۷ نفر از حزب حاکم و ۵ نفر از اتحاد مخالفان هستند. سُهل رعنا، سخنگوی پلیس بنگلادش گفت که ۲۰ نفر نیز در این درگیری‌ها زخمی‌ شده‌اند.

احزاب مخالف در بنگلادش هفته پیش ضمن محکوم کردن آنچه «ارعاب و تهدید دولت» در آستانه انتخابات پارلمانی در این کشور خوانده شده از دستگیری بیش از ده هزار کنشگر سیاسی و فعال اپوزیسیون طی هفته‌های اخیر خبر داده‌ بودند.

امروز در بنگلادش انتخابات پارلمانی برگزار می‌شود. خالده ضیاء، رهبر حزب اپوزیسیون ملی‌گرای بنگلادش در زندان است و نمی‌تواند برای این انتخابات حضور یابد. پیش از این نیز در هفته‌های مانده تا رای‌گیری انتخابات پارلمانی درگیری در بنگلادش به مرگ دو نفر و زخمی شدن تعداد دیگری منجر شده بود. همان زمان سخنگوی حزب حاکم بنگلادش، حزب اپوزیسیون را به ایجاد اختلال و انحراف در جو صلح آمیز انتخابات متهم کرده بود.

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط