Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تجمع اعتراضی دانشجویان علوم و تحقیقات تهران به ضعف مدیریت و نبود ایمنی

تجمع اعتراضی دانشجویان علوم و تحقیقات تهران به ضعف مدیریت و نبود ایمنی
Copyright عکس از امیر خلوصی، خبرگزاری ایسنا
Copyright عکس از امیر خلوصی، خبرگزاری ایسنا
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با وجود آنکه اتوبوس‌های دانشگاه عوض شده بودند اما بسیاری از دانشجویان در حرکتی نمادین حاضر به استفاده از اتوبوس‌ها نشدند.

آگهی

دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران روز شنبه در حالی پس از دو روز تعطیلی کار خود را از سر گرفت که شماری از دانشجویان آن در اعتراض به حادثه واژگونی اتوبوس این دانشگاه که ۱۰ کشته و ۲۶ زخمی برجا گذاشت، دست به تجمع زده بودند.

سه‌شنبۀ گذشته یکی از اتوبوس‌های این دانشگاه با ۳۰ سرنشین در شیب تند جاده از مسیر خود منحرف و واژگون شد. این حادثه ۳۶ نفر تلفات برجای گذاشت و از جمله رانندۀ اتوبوس جان باخت.

دانشجویان معترض با تجمع در پارکینگ دانشگاه و سردادن شعارهایی به عملکرد ضعیت مدیریت دانشگاه از جمله ضعف‌ سیستم حمل و نقل در این نهاد آموزشی اعتراض کردند و خواستار پاسخگویی مسئولان دانشگاه و مجازات عاملان کشته و زخمی شدن هم‌کلاسی‌هایشان شدند.

بنا بر گزارش ایسنا با وجود آنکه اتوبوس‌های دانشگاه در این روز عوض شده بودند اما بسیاری از دانشجویان در حرکتی نمادین حاضر به استفاده از اتوبوس‌ها نشدند و به این ترتیب اتوبوس‌ها در حالی که تقریبا خالی بودند مسیر میان ساختمان دانشکده‌ها را طی می‌کردند.

اعتراض این دانشجویان که گفته می‌شد به‌طور خودجوش برگزار شده است به موضوعات متعددی بود؛ از جمله اینکه چرا با وجود دریافت شهریه‌های سنگین از آنها، فکری برای ایمنی سیستم حمل و نقل دانشجویان نشده است؟ چرا با وجود دریافت هزینۀ بیمه از دانشجویان، مدت هفت سال است که اتوبوس‌های این دانشگاه بیمه ندارند؟

برخی از دانشجویان در شعارهایشان خواستار استعفای مقامات دانشگاه و برخی دیگر خواستار حذف اتوبوس‌ها و فراهم کردن امکان حمل و نقل دانشجویان با خودروهای شخصی و تاکسی آنهم با هزینه‌ای مقرون به صرفه شدند.

خبرگزاری ایسنا

گروهی بر ایمنی مسیر رفت و آمد خودروها از جمله نصب گاردریل در شیب تند حرکت خودروها تاکید داشتند و گروهی نیز طوماری را در اعتراض به مدیریت دانشگاه امضا کردند.

شماری از دانشجویان نیز در محل حادثه جمع شدند و به دانشجویان کشته شده ادای احترام کردند.

دانشجویان همچنین در چهارچوب بیانیه‌ای ۹ ماده‌ای خواسته‌های اساسی خود را اعلام کردند؛ استعفا و عذرخواهی سرپرست واحد علوم و تحقیقات و رئیس دانشگاه آزاد، عذرخواهی رسمی سرپرست واحد و رئیس دانشگاه در تریبون رسمی، نصب یادبود برای کشته شدگان، استقرار همیشگی اورژانس در محل دانشگاه، نوسازی و ایمن سازی ناوگان اتوبوسرانی دانشگاه و ایمن سازی مسیر حرکت اتوبوس‌ها، افزایش نظارت بهداشتی در دانشگاه بویژه در بوفه‌ها و در نهایت به تعویق افتادن امتحانات به دلیل مناسب نبودن اوضاع روحی دانشجویان از جمله این خواسته‌ها بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جزئیات حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان علوم و تحقیقات

اقدام به زیر گرفتن دختر دانشجو توسط خودروی گشت ارشاد؛ دانشگاه آزاد تکذیب کرد

فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه آزاد برکنار شد