حمله مسلحانه به ساختمان وزارت خارجه لیبی دست کم چهار کشته برجای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مهاجمان مسلح به ساختمان وزارت خارجه لیبی حمله کردند
مهاجمان مسلح به ساختمان وزارت خارجه لیبی حمله کردند

در حمله مهاجمان مسلح به ساختمان وزارت خارجه در طرابلس دست چهار نفر کشته شده است.

شاهدان و منابع محلی از جمله شبکه تلویزیونی رسمی دولت در طرابلس روز سه شنبه از چند انفجار بزرگ و تیراندازی به ساختمان وزارت خارجه در پایتخت این کشور خبر دادند.

این شبکه تلویزیونی به نقل از منابعی در وزارت خارجه و کشور دولت حاکم بر طرابلس اعلام کرد که حمله روز سه شنبه توسط تعدادی «مهاجم تروریست» صورت گرفته است. بر اساس این گزارش شاهدان محلی اعلام کردند که پس از حمله یاد شده انبوهی از دود های غلیظ را مشاهده کرده اند که از بالای ساختمان وزات خارجه به هوا برخاسته است.

یک منبع امنیتی در طرابلس تاکید کرده است که یکی از افراد جان باخته در این حمله کارمند وزارت خارجه لیبی بوده است. جدا از عامل حمله انتحاری دو تن از سه مهاجم دیگر این حمله نیز در جریان تبادل اتش با نیروهای امنیتی جان باخته اند.

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از یک منبع امنیتی در طرابلس اعلام کرد که حمله با انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در مقابل ساختمان وزارت خارجه آغاز شد که پس از آن نیروهای امنیتی بلافاصله خود را به محل انفجار رساندند.

طبق این گزارش «دو یا سه مهاجم» پس از انفجار در داخل ساختمان اقدام به تیراندازی کردند و متعاقب آن دومین انفجار ناشی از اقدام یک بمب گذار انتحاری در محل به وقوع پیوست.

گروه داعش در ساعات اولیه روز چهارشنبه مسئولیت حمله به ساختمان وزارت خارجه لیبی را برعهده گرفت. بنا به اعلام گروه افراط گرای داعش سه تن از اعضای این گروه در حمله روز سه شنبه در طرابلس دست داشتند. 

لیبی پس از سقوط حکومت معمر قذافی در سال ۲۰۱۱ غرق در هرج و مرج و ناآرامی است. این کشور اکنون توسط دو دولت اداره می شود. دولت اتحاد ملی GNA که در طرابلس مستقر است و حمایت جامعه بین المللی را با خود به همراه دارد و دولتی دیگر تحت ریاست خلیفه حفتر که کنترل اوضاع در شرق کشور را در دست دارد و تحت حمایت ارتش ملی لیبی است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید