تونی بلر: برکسیت بریتانیا و اروپا را تضعیف می‌کند

تونی بلر: برکسیت بریتانیا و اروپا را تضعیف می‌کند
نگارش از Euronews

نگرانی مردم بریتانیا درباره مهاجرت بیشتر متوجه مهاجران مسلمان است

تونی بلر، نخست وزیر اسبق بریتانیا می‌گوید برکسیت نه تنها برای بریتانیا بد است بلکه اروپا را نیز تضعیف می‌کند.

آقای بلر در گفتگوی ویژه با یورونیوز تأکید کرد که مایل است کارزاری برای برگزاری همه‌پرسی دوباره در زمینه برکسیت ایجاد کند.

وی گفت:‌ «چند سال پیش سران اروپا به من می‌‌گفتند همه‌پرسی دوباره انجام نخواهد شد اما در چند ماه گذشته اوضاع تغییر کرده است و حالا می‌پرسند آیا واقعا ممکن است؟»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

وی از سران اروپایی که در حال مذاکره با آنها است نام نبرد اما گفت روشن است که اروپا برای روبرو شدن با آينده باید متحد بماند،‌ چراکه در آینده با رقیبان بزرگی نظیر ایالات متحده، چین و حتی هند روبرو است.

نخست وزیر سابق بریتانیا درباره مسأله مهاجرت تصریح کرد که نگرانی اصلی مردم بریتانیا درباره مهاجرت «بیشتر متوجه مهاجرانی است که از کشورهای عمدتا مسلمان» می‌آیند.

آقای بلر معتقد است بریتانیا به مهاجرت کاری در بخش‌های مختلف نظیر آموزش و بهداشت نیازمند است و ناگزیر است از کارگران ماهر و کارگران فصلی مهاجر بهره ببرد گرچه هنوز مقاومت‌هایی در این زمینه در این کشور وجود دارد.

وی می‌گوید از زمان انجام همه‌پرسی برکسیت «مهاجرت در درون کشورهای اروپا کاهش یافته» اما «مهاجرت از بیرون به درون اروپا بیشتر» شده است و به همین دلیل حل مسأله جابجایی آزاد افراد و مهاجران میان بریتانیا و اروپا چندان که مردم گمان می‌کنند دشوار نیست.

بیشتر بخوانید:‌

مطالب مرتبط