Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

ارز، سکه و طلا در سراشیبی؛ دلار به زیر ده هزار تومان رسید

ارز، سکه و طلا در سراشیبی؛ دلار به زیر ده هزار تومان رسید
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روند نزولی قیمت طلا و سکه نیز در روز یکشنبه ۲۵ آذر نیز ادامه پیدا کرد.

آگهی

قیمت دلار آمریکا در ایران باز هم کاهش یافت و به زیر ده هزار تومان رسید.

بانک مرکزی ایران با اعلام این مطلب در روز یکشنبه ۲۵ آذر گفته در این روز معاملات دلار در صرافی‌های مجاز، با نرخی زیر ده هزار تومان و به طور میانگین با قیمت خرید ۹۹۶۰ و فروش ۹۹۸۰ تومان انجام شده است.

بانک مرکزی همچنین قیمت خرید یورو در همین روز در صرافی‌های تهران را ۱۱ هزار و ۸۴۰ و قیمت فروش آن را ۱۱ هزار و ۸۸۰ تومان ذکر کرده است.

این پایین‌ترین قیمت ارز در ایران در سه ماه اخیر بوده است.

با این حال رسانه‌های داخلی ایران از افت میزان خرید و فروش و «کسادی» کار صرافی‌ها در روز یکشنبه به دلیل همین کاهش قیمت خبر می‌دهند. خبرگزاری ایسنا از قول کامران سلطانی‌زاده، سخنگوی کانون صرافان ایرانیان درباره تلاش بانک مرکزی برای خرید ارز صادرکنندگان توسط بانک‌ها می‌نویسد: «در حال حاضر صراف‌ها به دلیل این که نمی‌توانند ارز را بفروشند، خرید چندانی هم نمی‌کنند.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

بحران ارزی در ایران در ماه‌های اخیر نمود بارزی داشته و به ایجاد بحران در اقتصاد کشور انجامیده است. نرخ دلار در بازار آزاد که در آغاز امسال کمتر از ۵ هزار تومان بود، در ماه‌های اخیر به حدود ۱۸ هزار تومان هم رسید.

ادامه کاهش قیمت طلا و سکه

از سوی دیگر روند نزولی قیمت طلا و سکه نیز در روز یکشنبه ۲۵ آذر نیز ادامه پیدا کرد. رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران با اعلام این مطلب اعلام کرد که هر عدد سکه تمام بهار طرح جدید به سه میلیون و ۴۲۰ هزار تومان رسیده است.

ابراهیم محمدولی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا گفته است که قیمت طلا در بازار تهران نیز کاهش یافته و هر مثقال طلای ۱۷ عیار یک میلیون و ۳۰۱ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۳۰۰ هزار و ۱۰۰ تومان قیمت دارد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش بهای طلا و سکه و رکود بازار

ادامه روند کاهشی قیمت دلار در ایران؛ آیا سیاست‌های دولت ارز را ارزان کرده؟

دلار در سراشیبی؛ سقوط بورس تهران مقدمه جهش دوباره ارز است؟