دیوان دادگستری اروپا درباره امکان بازگشت بریتانیا به اتحادیه رای می‌دهد

دیوان دادگستری اروپا درباره امکان بازگشت بریتانیا به اتحادیه رای می‌دهد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این نهاد اروپایی قرار است روز دوشنبه رای نهایی خود را در این خصوص صادر کند.

آگهی

دیوان دادگستری اروپا می‌گوید رای خود را در خصوص پرونده بریتانیا روز دوشنبه اعلام خواهد کرد.

این نهاد قضایی روز پنجشنبه اعلام کرد که رای نهایی‌اش را در مورد این که بریتانیا می‌تواند مستقلا روند خروج از اتحادیه را متوقف کند ودوباره به اتحادیه بازگردد یا خیر، روز دوشنبه ۱۰ دسامبر رسما اعلام خواهد کرد.

اعلام این رای که قرار است با قید فوریت صادر شود بعد از آن صورت گرفت که شایعات در خصوص احتمال به بن بست رسیدن ترزا می در رایزنی‌های خود با پارلمان بریتانیا در پیوند با ساز و کار خروج از اتحادیه اروپا قوت گرفت.

یکی از مشاوران دیوان دادگستری اروپا می‌گوید بریتانیا می‌تواند روند خروج خود از اتحادیه را متوقف کند بدون این که به رای مثبت اعضای این اتحادیه نیاز داشته باشد. این اظهارات امیدها را برای کسانی که موافق متوقف کردن روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هستند تقویت کرده است.

بیشتر بخوانید:

از روز سه شنبه پارلمان بریتانیا بحث و رای درباره توافق مورد مذاکره دولت محافظه کار بریتانیا و کمیسیون اروپا درباره برکسیت را آغاز خواهد کرد. بسیاری از نمایندگان هم‌حزبی نخست وزیر، ترزا می، مخالفت خود را با آخرین توافق درباره برکسیت اعلام کرده‌اند. پارلمان پنج روز زمان خواهد داشت تا توافق جدید برکسیت را به رای بگذارد.

محافظه‌کارانی که حامی «برکسیت سخت» هستند اعتقاد دارند که توافق اخیر منافع بریتانیا را به خطر می‌اندازد. آنها حتی سعی کردند ترزا می را استیضاح کنند اما نتوانستند رای لازم ۴۸ نماینده محافظه‌کار برای استیضاح خانم می را فراهم آورند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عوارض بزرگراه؛ دیوان دادگستری اروپا علیه دولت آلمان رای داد

پارلمان بریتانیا ۱۱ دسامبر درباره توافق برکسیت رای‌گیری می‌کند

شمارش معکوس برای دوئل اسپانیا و بریتانیا؛ برکسیت متوقف می‌شود؟