خامنه‌ای: برخی مدیران بازنشسته می‌توانند با اجازه من سر کار خود بمانند

خامنه‌ای: برخی مدیران بازنشسته می‌توانند با اجازه من سر کار خود بمانند
Copyright Khamenei.ir
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبر ایران می‌گوید افرادی که طیق قانون منع به‌کار‌گیری بازنشستگان باید پست خود را ترک کنند، با اجازه ولی فقیه می‌توانند از این قانون مستثنی شوند.

آگهی

رهبر ایران می‌گوید کسانی که او اجازه بدهد، می‌توانند از قانون منع به‌کار گیری بازنشستگان مستثنی باشند.

سید علی خامنه‌ای صبح روز سه‌شنبه در کلاس درس خارج و در جمع طلاب ضمن تقدیر از قانون منع به‌کار گیری بازنشستگان از عمومیت و بدون استثنا بودن این قانون برای این طرح انتقاد کرد.

آقای خامنه‌ای در صحبت‌های خود این قانون را نیاز جمهوری اسلامی دانست که سبب باز شدن حلقه بسته مدیریتی و گشایش راه ورود برای جوانان می‌شود و افزود: «این از آن قوانینی است که ما به آن احتیاج داشتیم، جایش هم خالی بود. این قانون در واقع حلقه‌ بسته‌ مدیریتی را که گاهی سال‌ها طول می‌کشد را می‌شکند و راه را برای جوان‌ها می‌گشاید. بنابراین اصلِ قانون، قانون خوبی است منتها اطلاق قانون، درست نیست یعنی اینکه هر بازنشسته‌ای باید به کار گرفته نشود، این اطلاق درست نیست.»

بیشتر بخوانید:

رهبر ایران دلیل مخالفت خود با شمول این قانون را بی جانشین بودن برخی از مدیران بازنشسته دانست. وی گفت: «بعضی از افراد هستند تجربه‌ خوبی پیدا کردند و جایگزین هم ندارند؛ قانون این را هم شامل می‌شود، اما شمول قانون نسبت به این جور آدم‌هائی که کم و بیش پیدا می‌شوند، درست نیست.»

سید علی خامنه‌ای راه خروج از این مسئله را استثناهایی دانست که خود شخص ولی فقیه می‌تواند آنها را تشخیص دهد: «حالا آن مدیر چه کار کند برخلاف قانون؟ اینجا به فکر ولایت فقیه می‌افتند که ولی‌فقیه اجازه بدهد. می‌آیند از ما سؤال می‌کنند، ما هم موارد محدودی که می‌شناسیم را قبول می‌کنیم، بقیه را اگر به مدیری که این افراد را توصیه می‌کند، اعتماد داشته باشیم، می‌پذیریم که استثنا باشند.»

رهبر ایران همچنین به مجلس شورای اسلامی توصیه کرد قانون را «جوری اصلاح کنند» که رهبری مجبور نشود برای این استثناها اجازه صادر کنند.

گفتنی است قانون منع به کار گیری بازنشستگان که از سوی مجلس ایران به تصویب رسیده است تنها موارد محدودی همچون روسای سه قوه، نمایندگان مجلس و وزرا را مستثنی دانسته است اما اخیرا برخی از مدیران مدعی هستند با کسب اجازه از رهبر ایران توانسته‌اند همچنان در پست‌های خود باقی بمانند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبر ایران: تحریم را شکست می‌دهیم‌

علی خامنه‌ای: عاملان حمله اهواز دستشان در جیب سعودی و امارات است

انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در ایران آغاز شد