Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

علی خامنه‌ای: عاملان حمله اهواز دستشان در جیب سعودی و امارات است

علی خامنه‌ای: عاملان حمله اهواز دستشان در جیب سعودی و امارات است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبر ایران تاکید کرد که ایران آنهایی را که پشت این حمله قرار دارند، «گوشمالی سختی» خواهد داد.

آگهی

علی خامنه‌ای، رهبر ایران روز دوشنبه اعلام کرد حملۀ روز شنبه در اهواز که ۲۵ کشته و بیش از ۶۰ زخمی بر جای گذاشت از سوی عربستان سعودی و امارات عربی متحده تامین مالی شده است و ایران آنهایی را که پشت این حمله قرار دارند، گوشمالی سختی خواهد داد.

رهبر جمهوری اسلامی ایران که در جمع شماری از مدال آوران ایرانی بازیهای آسیایی جاکارتا سخن می‌گفت، افزود: «بر اساس گزارش‌ها این کار بزدلانه، کار همان افرادی است که هر جا در سوریه و عراق گرفتار می‌شوند، آمریکایی‌ها نجاتشان می‌دهند و دستشان در جیب سعودی و امارات عربی [متحده] است... مطمئناً گوشمالی سختی به عوامل این اقدام خواهیم داد.»

به گزارش خبرگزاری های ایران علی خامنه ای گفت: «این حادثه تلخ بار دیگر نشان داد که ملت ایران در راه پر افتخار پیشرفت و اعتلاء، دشمنان زیادی دارد.»

خبرگزاری فارس گزارش کرده است که پنج نفر از عاملان حمله روز شنبه اهواز به دست نیروهای امنیتی ایران کشته شده اند. بنا به همین گزارش سه نفر از آنها عضو یک خانواده بودند که دو نفر از آنها برادر و نفر سوم پسر عموی آنها بوده است . شغل سابق این افراد نیز «نجاری و کابینت سازی» عنوان شده است.

رهبر ایران: ایران در مسابقات ورزشی با نمایندگان اسرائیل شرکت نخواهد کرد

رهبر ایران در بخش دیگری از سخنانش بر عدم شرکت ورزشکاران ایرانی در برابر حریفان اسرائیلی در مسابقات بین المللی تاکید کرد. وی اظهار داشت: «جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب، رژیم صهیونیستی و رژیم نژادپرست آفریقای جنوبی را به‌رسمیت نشناخت، البته رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی سقوط کرد و رژیم غاصب، کذاب و نژادپرست صهیونیستی نیز ساقط خواهد شد.»

علی خامنه ای افزود: «ارزش‌ها و اصالت‌ها را نمی‌توان و نباید زیر پا گذاشت، البته مخالفان ارزش‌های ملت ایران نیز نمی‌توانند کاری بکنند همچنان‌که سال قبل پس از آنکه علیرضا کریمی عزیز، شکست را برای هدف مهم‌تری قبول کرد، او و فدراسیون کشتی را تهدید کردند اما در مسابقات امسال، این جوان افتخارآفرین حاضر و قهرمان شد.»

علیرضا کریمی، کشتی گیر ایرانی در رقابت‌های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان برای آن که با نماینده تیم اسرائیل بازی نکند، به «عمد» به حریف روس خود باخت. اتحادیه جهانی کشتی در واکنش به این اقدام علیرضا کریمی وی را به دلیل باخت عمدی برای جلوگیری از رویارویی با حریف اسرائیلی به مدت شش ماه از حضور در مسابقات محروم کرد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خامنه‌ای: برخی مدیران بازنشسته می‌توانند با اجازه من سر کار خود بمانند

وزارت اطلاعات ایران: ۲۲ تروریست مرتبط با حمله اهواز دستگیر شدند

انتقاد کم‌سابقه‌ مشاور رهبر ایران از روسیه؛ ولایتی: موضع مسکو در قبال جزایر سه‌گانه مایه تاسف است