Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

جودو؛ طلای سنگین وزن گرند اسلم اوساکا بر گردن هنک گرول

جودو؛ طلای سنگین وزن گرند اسلم اوساکا بر گردن هنک گرول
جودو؛ طلای سنگین وزن گرند اسلم اوساکا بر گردن هنک گرول
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گرول پس از برتری در این مبارزه و کسب نشان طلا احساسش را اینگونه بیان کرد: «برنده شدن در گرند اسلم اوساکا و در سنگین ترین وزن مسابقات حس فوق العاده ای دارد. پیروزی در این تورنمنت با وجود قهرمانان ژاپنی که تاکنون مدال های طلا را درو کرده اند، بسیار لذت بخش است.»

آگهی

آخرین روز از تورنمنت گرند اسلم جودو در اوسکا فرصتی مناسب برای علاقمندان ژاپنی فراهم کرد تا با چهره های سرشناس این ورزش در کشورشان از نزدیک دیدار کنند و شادی و شعف حاصل از کسب مدال های متعدد طلا را با آنها تقسیم کنند.

بهترین جودوکار مرد

در این میان اما هنک گرول، جودوکار هلندی با درخشش بر روی تاتامی موفق شد عنوان بهترین ورزشکار مرد روز پایانی تورنمنت را از آن خود کند.

گرول که پیش از این در دسته منهای ۱۰۰ کیلوگرم بارها قهرمان جهان شده و مدال طلای المپیک را نیز کسب کرده بود در دسته به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم نیز شکست ناپذیر نشان داد و با غلبه بر حریفانی قدرتمند از کشورهای مختلف راهی مبارزه پایانی شد.

این جودوکار هلندی برای کسب مدال طلا لوکاس کرپالک، رقیب سنتی خود از جمهوری چک را پیش رو داشت که قهرمانی المپیک در دسته منهای ۱۰۰ کیلوگرم را در کارنامه دارد.

گرول در ۹ مبارزه پیشین با کرپالک موفق شده بود ۶ بار به برتری دست یابد. این در حالیست که غلبه بر حریف چک در اوساکا که در دسته ای بالاتر بدست آمد طعم و حلاوت دیگری داشت.

هنک گرول پس از برتری در این مبارزه و کسب نشان طلا احساسش را اینگونه بیان کرد: «برنده شدن در گرند اسلم اوساکا و در سنگین ترین وزن مسابقات حس فوق العاده ای دارد. پیروزی در این تورنمنت با وجود قهرمانان ژاپنی که تاکنون مدال های طلا را درو کرده اند، بسیار لذت بخش است.»

بهترین جودوکار زن

عنوان بهترین ورزشکار زن روز پایانی به روئیکا ساتو از کشور ژاپن تعلق گرفت. این ورزشکار ژاپنی موفق شد در فینال وزن منهای ۷۸ کیلوگرم هم وطنش مامی اومکی، دارنده عنوان قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۵ را شکست دهد و صاحب گردن آویز طلا شود.

فن زیبایی که ساتو در مبارزه نهایی مقابل اومکی به اجرا درآورد و سبب شد تا حریف وی بر روی تاتامی سرنگون شود امتیاز ایپون و پنجمین عنوان قهرمانی در رقابت های گرند اسلم را برای وی به همراه داشت.

روئیکا ساتو پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست گفت: «خیلی دوست دارم در صورت انتخاب شدن به عنوان نماینده کشورم در رقابت های مسترز جهانی شرکت کنم که ماه دسامبر برگزار می شود. اگر این امکان میسر شود تلاش خواهم کرد که امسال را با یک پیروزی بزرگ به پایان برسانم.»

دهمین مدال طلای ژاپن را موکایی بر گردن انداخت

مدال طلای وزن منهای ۹۰ کیلوگرم مردان به شویچیرو موکایی از کشور میزبان رسید. موکایی در رقابت های این وزن پرقدرت و شکست ناپذیر ظاهر شد و بارها با اجرای فنونی زیبا تماشاگران در سالن را به وجد آورد.

او در فینال نوئل وان تند، حریفی از کشور هلند را شکست داد تا برای دومین بار در سال جاری صاحب گردن آویز طلا در رقابت های گرند اسلم شود.

کوبا با اورتیز طلایی شد

ایدالیس اورتیز، جودکار کوبایی و دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ در فینال وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم زنان با برتری مقابل آکیرا سونه ، حریفی از کشور میزبان به مدال طلا دست یافت.

بازگشت ولف با طلای گرند اسلم

مدال طلای وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم مردان به آرون ولف از ژاپن تعلق گرفت. دارنده عنوان قهرمانی جهان در سال گذشته در فینال با اجرای زیبای فن «اوچی گاری» موفق شد حریفی از کانادا را با امتیاز ایپون شکست دهد و بر سکوی نخست این وزن بایستد.

بهترین فن

بهترین فن روز پایانی این مسابقات را ژورژه فونسکا، جودوکار پرتغالی در مبارزه رده بندی وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم مردان مقابل حریفی از برزیل به اجرا درآورد که امتیاز ایپون و مدال برنز را برای وی به همراه داشت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ ورزشکار جوان ایتالیایی در گرند پری تل آویو طلا گرفت

جودوی جایزه بزرگ هلند؛ ۲۷ کشور مدال گرفتند

صعود به نیمه‌نهایی با عبور از سامورایی‌ها؛ ایران در بازی بعدی به مصاف قطری‌های میزبان می‌رود