داعش مسئولیت حمله مرگبار در ملبورن استرالیا را بر عهده گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
داعش مسئولیت حمله مرگبار در ملبورن استرالیا را بر عهده گرفت

حمله یک مرد با چاقو به عابران در مرکز شهر ملبورن استرالیا یک کشته و ۳ زخمی بر جا گذاشت. ضارب پس از شلیک نیروهای امنیتی زخمی و به بیمارستان منتقل شد و سپس جان باخت.

پلیس استرالیا اعلام کرد که این حمله را «تروریستی» قلمداد می‌کند.

الاعماق، ارگان خبری داعش با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت حمله را برعهده گرفته است. داعش در بیانیه خود دلیل این حمله را عضویت استرالیا در ائتلاف بین المللی در سوریه اعلام کرده است. هنوز منابع امنیتی استرالیا ادعای داعش را رد یا تایید نکرده‌اند.

هویت دقیق فرد مهاجم هنوز اعلام نشده اما پلیس می‌گوید او یک مهاجر سومالیایی‌تبار است.

تصاویر منتشر شده از این حادثه نشان می‌دهد که فرد مهاجم پس از به آتش کشیدن خودروی خود، با چاقو به سمت عابران و ماموران پلیس حمله می‌کند. با این گراهام آشتون، فرمانده پلیس ایالت ویکتوریا به خبرنگاران گفته است هنوز معلوم نیست که آیا مهاجم پس از خروج از خودرو آن را به آتش کشیده یا که او به دلیل آتش گرفتن خودرو از آن بیرون آمده است.

خودرو مزبور یک وانت‌بار حامل کپسول گاز پیک‌نیک بوده است. پلیس می‌گوید آتش به فاصله ده دقیقه خاموش شده و هیچ یک از کپسول‌های گاز منفجر نشده است.

دست کم دو نفر نیز بر اثر ضربات چاقوی این مرد، به شدت زخمی شده‌اند.

در ۱۶ خرداد سال گذشته نیز یک شهروند استرالیایی سومالیایی‌تبار در ملبورن زنی را به گروگان گرفته و مردی را کشته بود. آن مهاجم که یعقوب خیر نام داشت، به دست پلیس کشته شده و گروگان او آزاد شد. در آن زمان نیز داعش مسئولیت آن حمله را به عنده گرفته بود.

View this post on Instagram

Omg.. what's heppen.

A post shared by 노수현 (@nohsoohyun86) on