فیس‌بوک خطای خود در «ترویج بیشتر خشونت» در میانمار را پذیرفت

فیس‌بوک خطای خود در «ترویج بیشتر خشونت» در میانمار را پذیرفت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

براساس گزارش یک سازمان مستقل عدم واکنش‌های قاطعانه فیس بوک به کاربرانی که خشونت اینترنتی علیه اقلیت روهینگیا را ترویج می کردند باعث گسترش این خشونت ها شده است.

آگهی

فیس بوک با انتشار بیانیه ای خطای این شرکت درمسدود نکردن برخی از حساب‌های کاربری در میانمار را که به «خشونت های بیشتر در شبکه‌های اجتماعی» علیه اقلیت مسلمان روهینگیا دامن زده است، پذیرفت.

بیانیه فیس بوک پس از انتشار گزارش یک کمیسیون مستقل درباره وقایع میانمار علیه اقلیت روهینگیا منتشرشد. گزارش این کمیسیون مستقل که مورد تایید شرکت فیس بوک هم هست نشان می دهد این شبکه اجتماعی «محیطی برای خشونت طلبی در میانمار» فراهم کرده است.

فیس بوک بیش از ۱۸ میلیون کاربر در میانمار دارد. برای بسیاری این شبکه اجتماعی، تنها راه کسب و به اشتراک گذاری اخبار است.

سال گذشته، نظامیان دولت میانمار حملات خشونت بار علیه اقلیت روهینگیا را در ایالت راخین آغاز کردند.

در خشونت ها علیه اقلیت روهینگیا هزاران نفر جان خود را از دست دادند و بیش از ۷۰۰ هزار تن به کشور همسایه بنگلادش فرار کردند. در میان اتهامات گسترده درباره نقض حقوق بشر از سوی نظامیان میانمار علیه اقلیت روهینگیا قتل های غیرقانونی، تجاوز و سوزاندن زمین، نیز گزارش شده است.

گزارش جدید فیس بوک پس از آنکه سازمان ملل متحد این شرکت را متهم به چشم پوشی از گسترش نفرت در اینترنت محکوم کرده بود، انجام شد.

گزارش مستقل مورد تایید فیس بوک را سازمان «تجارت برای مسئول پذیری شبکه های اجتماعی» یا Business for Social Responsibility انجام داد. به گزارش این نهاد فیس بوک وظیفه داشته است موضع خود را در برابر «سخنان نفرت برانگیز» منتشرشده روی شبکه های اجتماعی اعلام کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیام رسان فیس بوک برای کودکان زیر ۱۳ سال

نبرد با جانتا؛ تلاش شورشیان میانمار برای کنترل بر مرز مشترک این کشور و هند

دولت نظامیان میانمار ۶ سال از محکومیت حبس آنگ سان سوچی را عفو کرد؛ سوچی در بازداشت باقی می‌ماند