Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پیام رسان فیس بوک برای کودکان زیر ۱۳ سال

پیام رسان فیس بوک برای کودکان زیر ۱۳ سال
Copyright 
نگارش از مریم طوسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برنامه مسنجر کیدز (Messenger Kids) مخصوص کودکان زیر ۱۳ سالی است که اجازه داشتن حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی و ابزار‌های پیام رسان نظیر فیس بوک را ندارند.

آگهی

خانواده‌ها معمولا گوشی‌های هوشمند یا تبلت خود را در اختیار کودکان قرار می دهند، اما همواره نسبت به استفاده مناسب آن‌ها از این فناوری‌ها و حضورشان در شبکه‌های اجتماعی نگرانی‌هایی وجود دارد. فیس بوک روز دوشنبه برای اولین بار اپلیکیشن پیام‌رسان خود که مخصوص کودکان طراحی شده را معرفی کرد.

بر اساس سیاست‌ شبکه‌های اجتماعی و ابزارهای پیام رسانی مانند اسنپ‌چت، اینستاگرام و فیس بوک، کودکان زیر ۱۳ سال نمی توانند حساب کاربری شخصی داشته باشند.

شرکت فیس بوک می گوید که پیام رسان مسنجر کیدز (Messenger Kids) مخصوص کودکانی است که به سن قانونی برای داشتن حساب کاربری نرسیده اند.

فیس بوک می گوید که هدف از طراحی این مسنجر، ایجاد محیطی کنترل شده برای کودکانی است که در هر صورت به گوشی های هوشمند و تبلت‌ها دسترسی دارند. این شرکت برای مقدمات طراحی این پیام رسان، ماه ها به مصاحبه و مشورت با والدین کارشناسان رفتار کودک و سازمان‌های مربوط به ایمنی و حفاظت از اطلاعات پرداخته است.

این پیام رسان که قابلیت فرستادن پیام، عکس و ویدئو و همچنین ارتباط تصویری و صوتی را دارد، در اولین قدم برای عضویت کودکان اجازه والدین آنها را درخواست می کند.

A post shared by duddey.com (@duddeydotcom) on

اضافه کردن دوستان در این اپلیکیشن نیز تنها با تائید والدین صورت می گیرد و آنها می توانند از ایمن بودن چت‌های زنده ویدئویی کودکانشان مطمئن شوند.

همچنین ایموجی‌ها، گیف‌‌ها (تصاویر متحرک) و دیگر ابزار تزئین تصاویر در این پیام رسان مناسب کودکان طراحی شده است.

فیس بوک ضمانت کرده است که از اطلاعات این پیام رسان برای مقاصد تبلیغاتی استفاده نشود و کودکان را به هدف تبلیغات مختلف تبدیل نکند.

از سوی دیگر فیس بوک اعلام کرده است که بدلیل آنکه سن کودکان بطور دقیق در زمان ثبت‌نام مشخص نیست بنابراین پس از سیزده سالگی باید حساب کاربری جداگانه‌ای در فیس بوک برای خود باز کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زن ایرانی‌تبار بدلیل «اسب خواندن» زن دومِ همسرِ سابق بازداشت شد

روز جهانی کودک: سال پر مخاطره برای کودک بودن

اینفلوئنسر عراقی و ستاره «تیک تاک» به ضرب گلوله در بغداد کشته شد