مجلس ایران به ۴ وزیر پیشنهادی روحانی رای اعتماد داد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مجلس ایران به ۴ وزیر پیشنهادی روحانی رای اعتماد داد
کپی رایت  ایسنا

مجلس ایران شنبه شب به چهار وزیر پیشنهادی حسن روحانی، رئیس جمهوری این کشور رای اعتماد داد.

نمایندگان مجلس ایران با ۲۰۰ رای موافق در برابر ۵۰ رای مخالف و ۱۵ رای ممتنع به فرهاد دژپسند به عنوان وزیر اقتصاد رای اعتماد دادند. مسعود کرباسیان، وزیر سابق اقتصاد شهریور ماه امسال از سوی مجلس استیضاح و از سمت خود برکنار شده بود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

رضا رحمانی، گزینه پیشنهادی رئیس جمهوری ایران برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت با کسب ۲۰۳ رای موافق در برابر ۴۹ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع موفق به کسب رای اعتماد نمایندگان مجلس شد. محمد شریعتمداری، وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت از سمت خود استعفاء داده بود.

با این حال حسن روحانی او را به عنوان گزینه خود برای تصدی سمت وزارت کار به مجلس معرفی کرد. محمد شریعتمداری با کسب ۱۹۶ رای موافق در برابر ۶۳ رای مخالف و پنج رای ممتنع توانست از مجلس رای اعتماد بگیرد.

محمد اسلامی، گزینه پیشنهادی حسن روحانی برای وزارت راه و شهرسازی بود که با ۱۵۱ رای مخالف در مقابل ۹۸ رای مخالف و هشت رای ممتنع از مجلس رای اعتماد گرفت. رئیس جمهوری ایران پیش از این با استعفای عباس آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی موافقت کرده بود.

مجلس در حالی به هر چهار وزیر پیشنهادی حسن روحانی رای اعتماد داد که کمتر از ۱۰ روز تا اعمال دور جدید تحریم های آمریکا علیه ایران باقی مانده است.

بیشتر بخوانید: