روسیه: دلیلی ندارد روایت سعودی از قتل خاشقجی را باور نکنیم

روسیه: دلیلی ندارد روایت سعودی از قتل خاشقجی را باور نکنیم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در روزهای گذشته و همزمان با قوت گرفتن اعمال تحریم‌ علیه عربستان سعودی، روسیه اعلام کرد وزیر انرژی این کشور به ریاض سفر خواهد کرد.

آگهی

دمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه می‌گوید دلیلی وجود ندارد که ادعای عربستان سعودی مبنی بر نقش نداشتن خاندان سعودی در قتل جمال خاشقجی را نپذیرفت.

به گزارش رویترز آقای پسکوف روز جمعه به خبرنگاران گفت: «هیچ کس دلیلی ندارد که به آن‌ها (خاندان سعودی) اعتماد نکند.»

عربستان سعودی تاکنون چندین مرتبه روایت خود از ماجرای ناپدید شدن و قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد در کنسولگری این کشور در استانبول را تغییر داده است؛ در حالی که ریاض در ابتدا هرگونه اطلاع از سرنوشت خاشقجی را رد می‌کرد، پس از فشار رسانه‌ها و افکار عمومی جهان پذیرفت که این شهروند سعودی در کنسولگری این کشور به قتل رسیده است. روایت این قتل هم از درگیری با ماموران کنسولگری در ابتدا، به قتل در جریان بازجویی و سپس قتل از پیش برنامه‌ریزی شده تغییر کرد.

بیشتر بخوانید

قتل خاشقجی؛ پارلمان اروپا خواستار تحریم فروش اسلحه به عربستان شد

**

وزیر نفت عربستان: شراکت ما با آمریکا با تحریم مجمع اقتصادی به هم نمی‌خورد

**

هفته گذشته و در حالی که احتمال اعمال مجازات از سوی ایالات متحده آمریکا و برخی کشورهای اروپایی علیه ریاض مطرح شد و بسیاری از مقام‌های دولتی و مدیران شرکت‌های چندملیتی مجمع اقتصادی «ابتکار عمل برای سرمایه‌گذاری آینده» عربستان را تحریم کردند، هیات اقتصادی روسیه به ریاست آقای پسکوف در این نشست شرکت کرد. سخنگوی کاخ کرملین در آن نشست گفته بود: «قاتلان جمال خاشقجی باید مجازات شوند اما نمی‌‌توان از اصلاحات اقتصادی اجتماعی سعودی چشم‌پوشی کرد.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل: مقابله با ایران مهم‌تر از پرونده قتل خاشقجی است

نامزد خاشقجی دعوت ترامپ را نپذیرفت

قتل خاشقجی؛ پرسش درباره توقف فروش سلاح به عربستان، ماکرون را برآشفت