رئیس جمهوری فیلیپین مدیران گمرک را بدلیل ورود محموله یک تن شیشه اخراج کرد

رئیس جمهوری فیلیپین مدیران گمرک را بدلیل ورود محموله یک تن شیشه اخراج کرد
نگارش از نیما قدکپور

رئیس جمهوری چنجالی فیلیپین در جریان یک سخنرانی رئیس و مدیران ارشد اداره گمرک این کشور را اخراج کرد.

رودریگو دوترته، رئیس جمهوری جنجالی فیلیپین رئیس و تمامی مدیران ارشد گمرک این کشور را اخراج کرد. دلیل آن عدم موفقیت ماموران گمرک و پلیس این کشور در ثبت و ضبط محموله بیش از یک تنی مت‌آمفتامین (شیشه) در تابستان سال جاری اعلام شد.

دوترته این مقامات عالی رتبه گمرک فیلیپین را در جریان یک سخنرانی که برای نیروهای گارد ساحلی این کشور ایراد می کرد اخراج کرد.

رئیس جمهوری فیلیپین گفت لوییز لاپنا، رئیس گمرک و یکی از فرماندهان با سابقه پلیس این کشور موفق نشده‌اند جلوی ورود یک تن متامفتامین به فیلیپین را بگیرند.

نیروهای امنیتی بعدها به دوترته گزارش دادند که در ماه ژوییه یک تن از این ماده مخدر وارد کشور شده است. رئییس گمرک قبلی نیز بدلیل ورود محموله ماده مخدر در ماه مه سال ۲۰۱۷ به فیلیپین بصورت مستقیم از سوی رئیس جمهوری از کاربرکنار شده بود.

رئیس جمهور فیلیپین همانطور که در جریان کارزار انتخاباتی اش وعده داده بود از ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ عملیات گسترده ای را برای مقابله با قاچاق مواد مخدر آغاز کرد. در این عملیات بیش از۷۶۰۰ تن کشته شدند که ۲۵۰۰ نفر از آنها افراد عادی بودند و ارتباطی با مواد مخدر نداشتند.

سازمان عفو بین الملل و سازمان های مردم نهاد پلیس فیلیپین را در سه سال اخیر بارها متهم کرده اند که به طور «گسترده، آگاهانه و نظام مند» مجرمان و معتادان به مواد مخدر را به قتل می رساند. در آخرین گزارش این سازمان ضمن هشدار به دولت فیلیپین، روش پلیس این کشور در مبارزه با مواد مخدر با جنایت علیه بشریت مقایسه شده است.

مطالب مرتبط